https://rx.ua
3064
18:43 17.022017

Ужгородські стронгмени оприлюднили звернення до Міністра молоді та спорту, керівництва Закарпатської ОДА та облради

Політика 581

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала ситуація з відомим спортивним залом «Олімп», який працює на базі спорткомплексу «Юність».

IMG_8598

Спортсмени, а це пауерліфтери, стронгмени, представники інших видів спорту оприлюднили звернення до Міністерства молоді та спорту України, обласної влади із закликом допомогти із конфліктною ситуацією, що склалася довкола спортзалу, який вони орендують в СК «Юність».

За словами спортсменів, кілька десятків професіоналів, серед яких чемпіони України та світу можуть втратити майданчик для занять, єдиний в області, який спеціально облаштований для занять пауерліфтерів та стронгменів через дії керівництва СК «Юність». Тут також займаються військові АТО та закарпатські гандболістки.

Деталі справи представники клубу повідомили на прес-конференції та оприлюднили звернення. Сергій Олеоленко, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон Європи та світу з пауерліфтингу, рекордсмен України та світу, багаторазовий призер Закарпатського силового турніру «Карпатський Медвідь» оприлюднив звернення до Міністра молоді та спорту, керівництва Закарпатської ОДА та облради. До слова, звернення підписали вже понад 100 осіб. «Просимо створити експертну комісію, яка б встановила адекватність та об’єктивність визначеної орендної плати з боку дирекції СК «Юність» для тренажерної зали «Олімп». Зокрема, за останні місяці вона зросла з 5897,70 грн. за місяць (149 м.кв.) до близько 15000 грн. Така плата значно перевищує дохід спортивного клубу, – йдеться у зверненні. – Зауважимо, що тренажерний зал «Олімп» є єдиною в обласному центрі спортивною залою, що спеціалізується на тренуваннях спортсменів з пауерліфтингу та атлетів-стронгменів. Відвідувачі клубу є переможці та учасники обласних, регіональних, національних та міжнародних змагань з зазначених видів спорту. Також у залі безкоштовно проходять силову підготовку спортсмени збірних команд з гандболу, дзюдо та самбо. Щорічно тут проводяться без плати за оренду змагання з пауерліфтингу серед інвалідів».

За словами Сергія Олеоленка, сьогодні у залі розміщено для тренувань спеціалізоване обладнання, яке не мають традиційні фітнес-зали, зокрема, пауерліфтерські штанги, помости, тренажери для стронгменів. Тому підвищення ціни на оренду приміщення, призведе до закриття спортивної зали та до зриву тренувального процесу спортсменів, які готуються до національних та міжнародних змагань.

Сергій Варга, адміністратор спортклубу, учасник чемпіонатів України зі стронгмену розповів, що у 2009 році, коли спортсмени почали орендувати приміщення, воно було у катастрофічному стані. Хлопці зробили за власні кошти ремонт, закупили обладнання. «Адміністрація СК «Юність» казала, що через 2 роки відшкодує все за рахунок орендної плати. Але нічого такого не відбулося, орендна плата тільки зростала відповідно до індексу інфляції. 20 січня цього року ми отримали документ, що немає заборгованості. А вже після того ми отримали папір з перерахунком оренди за листопад- грудень заднім числом, і борг 15 449 грн. згідно з невідомою експертною оцінкою. Керівництво СК «Юність», яке обіцяло зменшити оренду, збільшило її майже утричі», – каже Сергій Варга.

Сергій Олеоленко запевнив, що вивчив приблизну вартість подібних приміщень в Ужгороді, які належать до комунальної власності, там ціни менші у рази. «А наше приміщення оцінили у 650 грн. за м.кв., за подібне наприклад, на вул..Перемоги за 131 м.кв. платять 1300 грн.», – каже спортсмен.

Іван Годя, кандидат економічних наук, доцент кафедри туристичної інфраструктури та сервісу додав: «Незрозумілою є орендна ставка, подібна ставиться тільки для над прибуткових спортивних установ. А там, де спортсмени займаються за пільговими цінами, зал не може бути прибутковим. Згідно з підрахунками орендар за ці роки виплатив повністю вартість приміщення, майже удвічі. До оцінки є маса зауважень. Оцінка має проводитися згідно з чинною методикою. У нашому випадку орендоване приміщення оцінилося як весь спортивний комплекс «Юність».

Юрист Євген Лейба зауважив, що у розрахунки орендної плати орендодавець включив і майно платника, хоча все закуплено не за кошти спорткомплексу. «Зміни до договору проводилися тільки в одній частині зміни плати. До того ж в односторонньому випадку», – сказав Євген Лейба.

Роман Корсак, доктор історичних наук, професор, кандидат у майстри спорту розповів, що в залі займається давно, атмосфера колективу і залу дружня, тут думають насамперед про спортивний дух та підтримку один одного. У залі займаються понад 50 діючих спортсменів.

Олексій Мальцев, голова відокремленого підрозділу Федерації стронгменів України додав, що зал «Олімп» — оптимальний зал, де можна займатися силовим видом спорту. «Наші стронгмени представляють область та Україну на змаганнях різних рівнів. Я попросив Сергія Конюшка (голова Федерації стронгменів) та Василя Вірастюка, допомогти написати клопотання до вищого керівництва. Просимо переглянути розмір орендної плати. Оскільки тут ми тренуємо людей, які приходять розвиватися, а не заробляти на цьому, – каже Олексій Мальцев. – до нас приходять ветерани АТО, майстри спорту, гандбольна команда, які тренуються безкоштовно».

Спортсмени також дивуються, чому кошти, які вони платять за оренду, перераховуються у Київ, якщо приміщення СК «Юність» це комунальне майно області, та вбачають зловживання збоку керівництва спорткомплексу.

Іван Палюк, відомий ужгородський лікар-гінеколог у зал ходить роками. Щорічно їздить на чемпіонати і навіть має світовий рекорд у категорії «Майстер 6» (вік 65-69 років). «Олімп» – це єдиний зал, який продукує спортсменів і які постійно щорічно їздять по Україні, Європі та світу й займають призові місця. Спортивні досягнення поставлені на постійну основу, виховується молодь. А хто хоче зруйнувати все це», – каже Іван Палюк.

Спортсмени очікуватимуть реакції влади та обіцяють довести справу на корить спортсменів.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне