Безрезультатні дискусії щодо мовного законопроекту тривають

Опубліковано: | Переглядів: 1218
 • Поділіться із друзями:

13

Нещодавно в Києві провели чергове засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти стосовно мовного законопроекту. Темою дискусії стали пропозиції щодо можливих змін 7 статті цього законопроекту, адже на останній зустрічі робочої групи ні профільне міністерство, ні професійні організації та органи не хотіли поступитися своєю точкою зору, згідно з якою навчання мовою нацменшин може проводитись лише разом з українською. Варто додати, що всі представники нацменшин, що проживають на території України, не вважають доцільним таке обмеження їхніх прав.

Олександр Співаковський, перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти, зазначив, що попри численні засідання сторони й досі не знайшли спільного рішення. Він додав, що коли цього разу вони не дійдуть консенсусу, питання винесеться на розширений розгляд, де буде вирішене депутатським голосуванням, тобто не професійним, а політичним методом.

У свою чергу Василь Брензович, народний депутат України та голова ТУКЗ-КМКС, у своєму зверненні до присутніх запропонував, щоб законодавці ухвалили попередньо узгоджений та прийнятий у першому читанні варіант закону, який дозволяв би представникам нацменшин навчатись рідною мовою. Він звернув увагу на те, що цей текст значно обмежує вже наявні права нацменшин у плані освіти, а держава контактує зі своїми громадянами мовою законів, законотворення має свою сувору ієрархію, на вершині якої – Конституція України. Так, освітній законопроект не може суперечити існуючому законодавству та міжнародним зобов’язанням держави.

Зокрема, Василь Брензович важливим в цьому питанні вбачає переймання міжнародного досвіду. Як приклад він навів Сербію, де прийнято три методології в освітній сфері, згідно з якими вираховується, наскільки мова нацменшини є близькою до сербської. Також пан Брензович висловив надію на те, що врешті-решт буде прийнято такий текст законопроекту, який одночасно відповідатиме Конституції України, міжнародним зобов’язанням країни та сподіванням представників національних меншин, адже цей законопроект насамперед стосуватиметься шкіл, де ведеться навчання мовою нацменшин.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події