Мер Берегова чекав від правоохоронців більш рішучих дій

Опубліковано: | Переглядів: 544
 • Поділіться із друзями:

Заява про акцію екстремістів метою якої було викликати відчуття страху

23472735_1960878130595131_118761628166840486_n

Нині відносини між Україною та Угорщиною не безхмарні, що автоматично позначається і на відносинах між двома націями. Не зважаючи на це, у нашому місті вдалося зберегти мир між національностями, спокій, толерантність, що завжди було характерним для мультикультурного Берегова, де проживають представники різних національностей.

Саме тому для нас є незрозумілим все те, що відбулося у неділю, 12 листопада, в нашому місті. Захід, про проведення якого анонсував заступник командира Легіону Свободи Василь Вовкунович, обіцяв бути мирним.

Натомість акція переросла у подію, метою якої було залякування. Учасники акції перетворили Берегово майже на поле бою: димові хмари нависли над містом, були чутні вибухи. Не випадково, що люди злякалися, діти почали плакати, а матері разом зі своїми дітьми втікали від колони.

За свідченням очевидців та за інформацію губернатора краю, більшість учасників маршу прибула зі Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької області, а також Хуста та Ужгорода, адже екстремісти на місцевому рівні практично не мають прибічників та політичної підтримки. Учасники поводилися агресивно, вигукуючи при цьому провокаційні девізи.

Особливо обурливим є той факт, що учасники ходи, змінивши попередньо узгоджений маршрут, спочатку попрямували до угорського генерального консульства, а потім зупинилися біля будівлі міської ради та зняли угорський національний прапор, який був встановлений поруч з українським прапором, прапором Берегова та прапором ЄС, згідно з чинним законодавством. У зв’язку з цим хочу відмітити, що стяг не є їхньою власністю, не вони його вивісили, тож про це заявлятимемо у поліцію. І ще одне: коли мене обрали міським головою, на міській раді вже майоріли прапори України, Берегова та угорський національний триколор, а після Революції Гідності ми вивісили і стяг ЄС в знак цінностей до яких ми прагнемо. Докладу максимум зусиль для того, щоб на міській раді майоріли ці прапори і тоді, коли на моє місце прийде новий міський голова!

Важливо відмітити, що правоохоронці намагалися тримати під контролем події акції, однак їм не вдалося, наприклад, завадити зірвати національний прапор угорців з будівлі міської ради. Разом з мешканцями міста очікував від них більш рішучих дій, припинення провокацій, а не пасивного споглядання на все це.

Наостанок хочу констатувати: спільнота Берегова засуджує екстремістські виступи всякого роду. Хочу висловити вдячність громадянам міста, котрі особисто, через соцмережі чи в будь-який інший спосіб вистояли за європейські цінності, за те, щоб Берегово й надалі залишалося безпечною, толерантною домівкою для представників різних національностей, де царюватиме мир та взаєморозуміння.

Золтан Бабяк

Читайте також: У неділю Берегово сполохали провокаційні акції націоналістів. ФОТО, ВІДЕО

Nyilatkozat a szélsőségesek beregszászi félelemkeltő akciója kapcsán

Nem felhőtlenek manapság Ukrajna és Magyarország kapcsolatai, ami automatikusan rányomja bélyegét a két nép viszonyára is. Városunkban ennek ellenére sikerült megőrizni a nemzetek közötti békét, a nyugalmat, a toleranciát, ami mindig is jellemezte a soknemzetiségű, multikulturális Beregszászt.
Ezért is érthetetlen számunkra mindaz, ami november 12-én, vasárnap történt városunkban. A rendezvénynek ugyanis, amit Vaszil Vovkunovics, a Szabadság Légió parancsnokhelyettese jelentett be, békésnek kellett volna lennie.

Ehelyett azonban egy félelemkeltő akció kerekedett belőle, amelynek résztvevői szinte csatatérré változtatták Beregszászt: hatalmas füstfelhők terjengtek, robbanások hallatszottak. Nem véletlen, hogy az emberek megrémültek, a gyerekek sírtak, s az édesanyák menekültek velük együtt a masírozóktól.
A szemtanúk elmondása, illetve a megye kormányzójának információi szerint a résztvevők többsége Lemberg, Ivano-Frankivszk, Csernyivci megyéből, illetve Husztról és Ungvárról érkezett, mert helyben alig vannak híveik, s szinte nincs politikai támogatottságuk. A szélsőségesek agresszívan viselkedtek, provokatív jelmondatokat skandáltak.

Különösen felháborító, hogy a menet résztvevői akik — eltérve az engedélyezett útvonaltól — előbb a magyar főkonzulátushoz vonultak, majd megálltak a polgármesteri hivatalnál, ahol eltávolították a magyar nemzeti lobogót az épületről, amely a hatályos törvényekkel teljes összhangban volt ott elhelyezve Ukrajna, Beregszász, valamint az Európai Unió lobogói mellett. Ennek kapcsán meg szeretném jegyezni, hogy a zászló nem az ő tulajdonuk, nem ők tűzték ki, s az ügyben feljelentést teszünk. S még valami: amikor polgármesterré választottak, a hivatalon már ott volt Ukrajna, Beregszász zászlaja és a magyar nemzeti zászló, majd a Méltóság Forradalmát követően kitűztük az EU lobogóját is, mint azon értékek jelképét, amelyek felé törekszünk. S minden erőmmel azon leszek, hogy amikor új polgármester kerül egyszer majd a helyemre, akkor is ott lobogjanak e zászlók!

Fontosnak tartom megjegyezni azt is, hogy a rendvédelmi szervek munkatársai megpróbálták ellenőrzésük alatt tartani az eseményeket, de nem sikerült például megakadályozniuk, hogy letépjék a magyar zászlót a polgármesteri hivatal épületéről. A város közösségével együtt jómagam is azt vártam volna tőlük, hogy határozottabban lépnek fel, megakadályozzák a provokációkat, nem viselkednek passzívan.

Végezetül le szeretném szögezni: Beregszász közössége elítél minden szélsőséges fellépést, bármely oldalról történjen is az. Meg szeretném köszönni városunk polgárainak, akik személyesen, a közösségi médián keresztül, vagy bármi más módon kiálltak az európai értékek mellett, a mellett, hogy Beregszász a továbbiakban is a béke, az egyetértés, a különböző nemzetek itt élő képviselőinek biztonságos, toleráns otthona legyen!

«Карпатський об’єктив»
Loading...

Анонси подій

Квітень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
« Бер   Тра »
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Хмарно до завтрашнього вечору.

   • Хмарно

    Зараз: 23.11°C/1023.64гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 17.78°C/1023.84гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 16.69°C/1024.23гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 15.74°C/1024.72гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 17 годині: 14.86°C/1025.15гПа

  • Мукачеве

   Хмарно до завтрашнього вечору.

   • Хмарно

    Зараз: 22.48°C/1023.18гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 18.04°C/1023.39гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 16.91°C/1023.75гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 15.94°C/1024.21гПа

   • Сильна Хмарність

    Об 17 годині: 15.04°C/1024.63гПа

  • Берегове

   Хмарно до завтрашнього дня.

   • Хмарно

    Зараз: 21.86°C/1023.15гПа

   • Хмарно

    Об 14 годині: 18.15°C/1023.24гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 17.02°C/1023.59гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 16.03°C/1024.05гПа

   • Хмарно

    Об 17 годині: 15.13°C/1024.45гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти