Керівники МЗС України, Угорщини та США на зустрічі в Парижі обговорили український Закон «Про освіту»

Опубліковано: | Переглядів: 682
 • Поділіться із друзями:

Минулої середи в Парижі відбулася зустріч помічника держсекретаря США з питань Європи та Азії Мітчела Весса, міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петера Сіярто та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. Основним питанням обговорення став прийнятий Україною Закон «Про освіту».

unnamed (1) — копия

На запрошення посольства США в Парижі в зустрічі взяв участь Василь Брензович, голова ГО «ТУКЗ – КМКС», народний депутат України. Він розповів присутнім про ситуацію, в якій опинились угорці Закарпаття після прийняття освітнього закону.

Мітчел Весс зауважив, що має на меті пом’якшити конфлікт між Україною та Угорщиною, адже він негативно впливає на Північноатлантичний альянс.

У свою чергу, Василь Брензович наголосив, що, з одного боку, угорці Закарпаття підтримують інтеграцію України в ЄС та НАТО, зацікавлені в хороших відносинах України й Угорщини, але з іншого – прагнуть зберегти свої права, особливо стосовно освіти. Він звернув увагу присутніх на те, що останні дії українського уряду ставлять під загрозу права національних меншин.

Павло Клімкін зазначив, що Київ готовий до переговорів щодо освітнього закону, адже впровадження його положень ще не розпочалося. На ці його слова Василь Брензович зауважив, що на початок реалізації нового закону вказує міністерський проект, згідно з яким уже з наступного навчального року учні 10–11-х класів вивчатимуть світову літературу українською, а не мовою, котрою навчаються у своєму закладі, як це було раніше.

На зустрічі була сформована спільна пропозиція: угорська сторона перестане блокувати євроінтеграційні прагнення України, якщо з українського боку призупинять упровадження Закону «Про освіту» в угорському контексті. Відтак буде створена комісія, завданням якої стане розробка рішення, що дозволить угорцям Закарпаття й надалі навчатись угорською мовою.

Пізніше у своєму коментарі МТІ Петер Сіярто розповів, що Павло Клімкін дав обіцянку розпочати консультації з цього питання. Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини водночас наголосив, що Україна не може прийняти освітній закон без переговорів з представниками національних меншин: «Однієї обіцянки нам мало, необхідні й правові гарантії».

Сторони домовилися, що через кілька тижнів знову зустрінуться для подальшого обговорення питання.

Увечері того ж дня у Стразбурзі (Франція) Василь Брензович зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом. Тема їхньої розмови, звісно, стосувалася українського освітнього закону. Голова ГО «ТУКЗ – КМКС» розповів високопосадовцю, як розвивається ситуація в угорців Закарпаття після винесення рішення Венеціанської комісії щодо 7-ї статті Закону «Про освіту». Василь Брензович висловив занепокоєння: «Хоч Президент України Петро Порошенко під час свого останнього візиту до Ради Європи дав обіцянку імплементувати рекомендації Венеціанської комісії, але цього й дотепер не сталося. Водночас у представників уряду виникають різні інтерпретації цих рекомендацій».

Василь Брензович звернувся до Генерального секретаря Ради Європи з проханням вплинути на те, щоб Україна внесла відповідні зміни до освітнього закону, які зазначені в рекомендації Венеціанської комісії.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події