Закарпатські представники влади підписали знакові угоди в Румунії
11:36 13.052018

Закарпатські представники влади підписали знакові угоди в Румунії

Політика 117

У рамках відзначення українсько-румунського Дня добросусідства у суботу, 12 травня, у дружній атмосфері зустрілися у м.Сігет Мармацієй (Румунія) керівники органів влади та місцевого самоврядування повіту Марамуреш та Закарпаття. Захід традиційно розпочався з митного поста «Солотвино» на середині мосту через р.Тиса, що на українсько-румунському кордоні, далі – у мальовничому місці – парку Градіна Морі.

DSC_0014

Разом з головою облради Михайлом Рівісом та головою ОДА Геннадієм Москалем українську сторону представляли депутати облради та райрад, очільники Свалявщини, Виноградівщини, Великоберезнянщини, Хустщини, Рахівщини та Тячівщини, представники дипломатичних відомств та консульських установ, громадських організацій, ділових кіл, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба Закарпатської облради.

У своєму вітальному слові голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль румунською зауважив, що краще мати хорошого сусіда, ніж далекого брата. «Бо хороший сусід є справжнім скарбом, а поганий – це страшна біда! Сучасна історія довела це! Закарпаття і Марамуреш протягом століть хороші сусіди і близькі друзі! В День добросусідства бажаю всім міцного здоров’я й удачі. Многая літ – Румунії та Україні!», – під гучні оплески мовив Геннадій Геннадійович.

У свою чергу префект повіту Марамуреш подякував закарпатській делегації за приїзд та підтримку спільних традицій двох народів – святкування Дня добросусідства. А голова повітової ради Марамуреш зазначив, що після зустрічі три місяці тому з головою Закарпатської облради та досягнутим домовленостям, нині він з радістю підпише Угоду про співробітництво між Закарпатською областю та повітом Марамуреш. «Тепер ми разом працюватимемо над проектами, які стосуються наших двох регіонів, для того, аби наші співвітчизники жили краще і в добробуті», – резюмував очільник повітової ради Марамуреш.

Голова облради Михайло Рівіс у своєму виступі зауважив, що саме в цей день разом зі своїм румунським колегою він підпише знаковий для Закарпаття документ, який дасть можливість перенести співпрацю двох прикордонних регіонів не лише у культурну площину, а й економічну, задля кращого життя українців та румунів. «Сьогодні ми будемо ще кращими сусідами, ніж далекими родичами», – підкреслив очільник облради.

Після вітальних слів Геннадій Москаль та Михайло Рівіс в урочистій обстановці підписали Програми спільних дій з румунською стороною задля розвитку взаємних контактів та співробітництва між Закарпаттям та повіту Марамуреш. Угода про співпрацю передбачає одноразові і довгострокові проекти, діяльність у таких галузях як економіка, загальна та професійна освіта, науково-технічна співпраця, захист навколишнього середовища, культурної та природної спадщини, туризм, розвиток сіл і міст, культурне, громадське та спортивне життя; співпраця між органами влади та установами сільського господарства, залучення міжнародної технічної допомоги.

Підписання та реалізація двосторонньої угоди дасть можливість протягом наступних років додатково залучити кошти для соціального розвитку територіальних громад області у вигляді технічної допомоги з регіональних європейських фондів на виконання проектів у навчальних та соціально-культурних закладах. Цим самим угода сприятиме виконанню Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 та наступні роки, дальшому розвитку співпраці між територіальними громадами обох регіонів України та Румунії, підвищенню рівня задоволення освітніх та соціально-культурних потреб населення, зміцненню дружби між українським та румунським народами.

Далі відбулися масові гуляння, перед гостями із Закарпаття виступили фольклорні колективи, також закарпатці мали нагоду оцінити твори місцевих народних умільців, продегустувати румунські національні страви та напої.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне