На Тячівщині відкрили Інформаційний центр Румунії
14:57 28.082018

На Тячівщині відкрили Інформаційний центр Румунії

Політика 192

3-40-16У неділю, 26 серпня, у Солотвині відбулося традиційне святкування Дня шахтарського селища, на яке зібралось чимало поважних гостей із-за кордону, нашого краю та місцевих мешканців.

Серед представників – заступник міністра, держсекретар Міністерства румунів звідусіль В’ячеслав Шеремет, консул Румунії в смт. Солотвино Едмонд Неагоє, консул Угорщини в м.Берегово Томаш Гайвоту, консул Угорщини в м. Ужгород Арон Чех, префект Марамуреша Васіле Молдаван, делегація з третього району м.Будапешта “Обуда”, очолювана мером даного району Вікторією Келемен, керівник апарату Закарпатської ОДА Руслана Натуркач, керівник апарату Тячівської РДА Богдан Макусій та ін.

Поважних гостей зустрічали – селищний голова Юрій Ухаль, керівники громадських організацій «Марамуреш-Солотвино» Ганна Бокоч та «Надія» Михайло Токар, районні та селищні депутати, актив населеного пункту.

Насамперед відбулося урочисте відкриття інформаційного центру Румунії у приміщенні селищної ради Солотвина, в якому взяли участь закордонні представники. Кошти на його облаштування було надано Міністерством румунів звідусіль, яке зобов’язалось також профінансувати діяльність центру до кінця цього року. Загалом тут проводитимуться різного роду культурно-просвітницькі заходи з метою розвитку транскордонного співробітництва та збереження національних традицій меншин.

Відтак у місцевому парку відбулося традиційне святкування Дня шахтарського селища за участі офіційних делегацій.

Слід наголосити, що Солотвино згадується ще в 1360 році, коли тут почали добувати сіль. Саме солекопи є творцями історії цього населеного пункту ще з часів завоювання Дакії римським імператором Траяном (ІІ ст. н. е.). У другій половині XVIII ст. цей процес було поставлено на широкомасштабне промислове виробництво.

На жаль, на сьогодні копальні переживають не найкращі часи – шахти всі затоплено і видобуток солі тут припинено та праця шахтаря досі залишається однією з найбільш шанованою в селищі.

Також відбувся святковий концерт за участі виконавців, фольклорних та художніх колективів місцевих аматорів сцени, повідомляє прес-служба Тячівської райдержадміністрації.

4-74-81

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне