У рамках форуму на Закарпатті підписано важливі українсько-польські угоди

Опубліковано: | Переглядів: 317
 • Поділіться із друзями:

У четвер, 4 жовтня, в готельному комплексі «Золота гора» поблизу Ужгорода, продовжив свою роботу форум Карпатського Єврорегіону.

IMG_1236

Робочий день учасники форуму розпочали з підписання Меморандуму про співпрацю в рамках проекту “Карпатська мережа регіонального розвитку” між Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польща і Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” та Грантового договору на реалізацію проекту “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні” між Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польща і Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”.

Участь у церемонії взяли керівництво Закарпаття, голова Львівської облради, начальники управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській, Львівській області та Івано-Франківській областях, а також польські колеги – директор департаменту територіального співробітництва Міністерства інвестицій і економічного розвитку та Рафал Балінський, комендант Державної пожежної служби Підкарпатського воєводства Анджей Бабєца.

Проект “Карпатська мережа регіонального розвитку” передбачає розробку Стратегії розвитку Українських Карпат, будівництво Карпатського центру регіонального розвитку, закупівля мобільних павільйонів та обладнання для проведення виїзних заходів тощо. Його бюджет – 48 млн грн. Партнери – Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька ОДА.

Проект “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні” реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 і є унікальною ініціативою для спільного вирішення проблем реагування на надзвичайні ситуації одразу у 3 карпатських областях України: Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської, які чи не найбільше потерпають від стихійних лих. Мета проекту – підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірських місцевостях.

Цей проект бюджетом у 1,8 млн євро (з них грант ЄС – 1,3 євро) протягом наступних двох років спільно реалізовуватимуть: Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” (головний партнер), а також Головні Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській областях та Воєводська Комендатура Державної пожежної охорони у Ряшеві (Польща).

У рамках проекту заплановано придбання 11 пожежних машин та комплектів вогнетривкого спорядження, 3 мікроавтобусів для обласних управлінь ДСНС України у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях, спільні навчання для персоналу пожежно-рятувальних частин карпатських областей (8 заходів), будівництво приміщення для навчальних тренувань пожежників з імітацією реальних умов надзвичайних ситуацій в Ряшеві та розробка спільної стратегії попередження та реагування у наших областях.

Дані проекти є перспективними для краян. Учора урочисто нагороджено переможців Конкурсу ініціатив карпатських громад, які популяризують історико-культурну та природну спадщину Закарпаття, розвиток інформаційно-комунікаційних технологій. А це – влаштування додаткових паркувальних місць на автомобільних стоянка, збереження чистого довкілля, створення сучасного інформаційного центру тощо. Багато слушних ініціатив підтримано таким унікальним проектом як “Карпатська мережа регіонального розвитку”, в якому відображені питання від стратегія розвитку Карпат до розробки та впровадження програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад та реалізацію 40 пілотних проектів розвитку гірських територій, проведення тренінгів і стажувань.

На запитання журналістів, чи відображені в цих проектах питання поводження з твердими побутовими відходами на теренах Закарпаття, Михайло Рівіс зауважив, що це питання обласна влада просуває через проекти Європейського об’єднання територіального співробітництва ЄОТС ТИСА, котре отримало підтримку з боку Верховної Ради України.

– Це дало змогу нашому краю разом із Загальними зборами Саболч-Сатмар-Березької області та самоврядуванням м. Кішварда працювати над спільними проектами, актуальними для наших громад. Серед таких – будівництво європейського зразка сміттєпереробного комплексу у с.Яноші Берегівського району, де вже підготовлено сортувальну лінію. Адже Євросоюз з 2020 року вводить заборону на захоронення твердих побутових відходів. Тому ми повинні рухатися в цьому напрямку, – наголосив очільник Закарпатської облради.

Після офіційної частини підписання документів проведено засідання Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” та засідання Загальних Зборів Асоціації.

У ході роботи Загальних зборів запланований розгляд низки важливих питань. Зокрема, про створення Дому карпатських регіонів – відкриття Представництва Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” у м. Києві та про Звернення до Кабінету Міністрів України щодо співфінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 з державного бюджету.

Також обговорено результати участі Асоціації у першому конкурсному наборі Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та про оголошення ІІ конкурсного відбору проектів у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, інформує прес-служба Закарпатської облради

«Карпатський об’єктив»
Loading...

Анонси подій

Червень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« Тра   Лип »

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Невеликий дощ протягом всього дня.

   • Ясно

    Зараз: 29.3°C/1012.43гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 23.37°C/1012.67гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 22.47°C/1012.62гПа

   • Хмарно

    Об 17 годині: 21.69°C/1012.81гПа

   • Хмарно

    Об 18 годині: 20.83°C/1013.06гПа

  • Мукачеве

   Невеликий дощ протягом всього дня.

   • Ясно

    Зараз: 29.65°C/1012.53гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 23.88°C/1012.73гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 22.94°C/1012.68гПа

   • Хмарно

    Об 17 годині: 22.06°C/1012.83гПа

   • Хмарно

    Об 18 годині: 21.16°C/1013.14гПа

  • Берегове

   Невеликий дощ протягом всього дня.

   • Хмарно

    Зараз: 27.12°C/1012.36гПа

   • Хмарно

    Об 15 годині: 24.03°C/1012.54гПа

   • Хмарно

    Об 16 годині: 23.18°C/1012.51гПа

   • Хмарно

    Об 17 годині: 22.28°C/1012.69гПа

   • Хмарно

    Об 18 годині: 21.36°C/1012.95гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події