https://rx.ua
8299
08:37 8.032019

Закарпатська регіональна комісія проголосувала за реабілітацію колишнього політв’язня Івана Мирона

Політика 724

У середу, 6 березня, в Закарпатській облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації, на якому розглядалася справа про визнання політв’язня Івана Мирона реабілітованим.

Голова комісії, представник Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Роман Децик, ще раз нагадав членам комісії про важкі випробування, які випали на долю мешканця с.Росішка Рахівського району Івана Мирона (1929 р.н.). Молодий вчитель не міг змиритися з насаджуванням радянської влади в рідному краї, насильницькому залученню земляків у колгоспи, затриманням органами КДБ своїх однодумців за «антирадянщину». Восени 1950 року він ухилився від призову до лав Радянської армії, перейшов на нелегальне положення і вступив до загону ОУН-УПА та виконував їх завдання. У квітні 1951 року він роззброїв охоронця сільради – відібрав у нього три карабіни з набоями. А вже через місяць їх групу з 18 осіб було затримано. 11 січня 1952 року вироком військового Трибуналу Прикарпатського військового округу за ст.ст. 54-1 “а” та 54-11 КК УРСР Іван Мирон був засуджений до 25 років позбавлення волі у виправно-трудових таборах з конфіскацією майна. До 1956 року відбував ув’язнення у Норильську, потім – відправлений до Іркутської області, а з 1961 і до закінчення терміну ув’язнення – пробув в мордовських таборах. Іван Мирон, як справжній патріот, не визнавав своєї провини і не каявся, тому і не потрапив до переліку звільнених після ХХ-го з’їзду партії частини політв’язнів.

Герой України, депутат Верховної Ради України, учасник бойових дій у ІІ Світовій війні, Левко Лук’яненко, який разом з І.Мироном відбував покарання у таборах ГУЛАГу, свого часу дав йому таку характеристику: ”Іван Мирон, це славний син Карпатських гір, сміливо підняв зброю супроти московських зайд, у концтаборах гордо відкидав пропозиції чекістів про дострокове звільнення ціною засудження своєї боротьби,,, “.

Але і після здобуття незалежності України Іван Мирон продовжує залишатися нереабілітованим.

Відтак, свою думку з цього питання висловили члени комісії, які мали можливість ознайомитися з копіями архівних документів справи І.Мирона.

Члени комісії проголосували за направлення Національній комісії з реабілітації обґрунтованої пропозиції для визнання І.Мирона реабілітованим. Таким чином на обласному рівні зроблено все для того, щоб найближчим часом колишнього політв’язня, котрий присвятив своє життя Україні, офіційно реабілітували, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-центр Закарпатської ОДА.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
ТБ програма 25 - 31 січня
21:53
В Закарпатті зареєстровано 189 програмних реєстраторів розрахункових операцій
20:06
Необережність з вогнем та під час паління, несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів - основні причини пожеж та загибелі людей на них
18:47
«Спрощенці» Закарпаття сплатили до місцевих бюджетів майже 663 млн грн єдиного податку
17:48
Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея розпочинає четвертий сезон
17:21
За елітні авто на Закарпатті сплатили 2,4 млн грн податку
17:04
За зберігання психотропів з метою збуту взято під варту повара розважального комплексу на Рахівщині
16:46
ФК «Минай» активно готується до другої частини сезону 2020/21
16:40
Благодійний фонд «Егана Еде» сприяє розвитку закарпатського бізнесу. ВІДЕО
16:11
Поліція розшукала дівчину, яка зникла на Хустщині
15:51
Всі новини
Головне