На першій осінній сесії Ужгородської міськради було «спекотно»

Опубліковано: | Переглядів: 571
 • Поділіться із друзями:

Чергова ХХХІХ сесія Ужгородської міськради, що відбулася 5 вересня  стала першою після початку каденції нового українського парламенту і цей факт, напевно, вплинув на настрої присутніх у сесійній залі. Адже, з перших хвилин роботи відчувалася напруга і у виступах, і у коментарях як міського голови так і народних обранців.

Ще перед початком розгляду порядку денного міський голова Богдан Андріїв звернувся до присутніх із питанням актуальної реформи децентралізації та створення ОТГ, адже як відомо Закарпаття у цьому напрямку завжди «пасло задніх». Як зауважив міський голова – «Ми повинні подумати над питанням подальшої участі нашого міста у цьому питанні і я вважаю, що навколишні села повинні приєднатися до Ужгорода. Я говорю про села Минай, Сторожниця, Кінчеш, Невицьке та інші». І зачитавши відповідне звернення від імені Ужгородської міськради до депутатів Закарпатської обласної ради запропонував присутнім тридцяти депутатам підтримати його.

Але депутат міськради Микола Сюсько критично констатував, що «Ми запізнилися із подібною заявою на чотири роки. Протягом цих років керівництвом міськради не велося жодних перемовин, не проводилося відповідних зустрічей, не було представлено аргументів для того, щоб сільські ради у перспективі приєднувалися до Ужгорода. І зараз міський голова хоче зняти відповідальність із себе і нашими руками зробити те, що мав давно зробити сам. Це звернення не буде мати ніякої юридичної сили, адже у нас діє принцип добровільності у питанні об’єднанні громан. І всі населені пункти навколо Ужгорода вже прийняли такі рішення і навіть більше – вже є висновки ОДА про те, що їм дозволено створювати ОТГ. Чому так сталося? Відповідь повинні дати виборці через рік, адже міський голова нічого не зробив у цьому питанні».

Після позитивного голосування за порядок денний до слова був запрошений присутній у залі народний депутат України Роберт Горват. Розпочав Роберт Іванович із того, що поінформував присутніх про наступне – «Наголошую – останнє голосування у стінах Верховної Ради було 3 вересня, так що я не прогулюю роботу. Уважно переглянувши порядок денний сьогоднішнього засідання хочу зауважити, що на всіх наступних засіданнях Ужгородської міської ради я буду присутнім, а коли не зможу через роботу у Верховній раді, то обов’язково тут будуть присутніми мої помічники. І про всі питання порядку денного які, на мою думку, будуть порушувати закон я буду повідомляти відповідні правоохоронні органи. І, сьогодні я тут якраз із цього приводу, адже кілька питань мають ознаки порушення законів та нормативно-правових актів України. І прошу звернути увагу на це присутніх тут представників прокуратури. Зокрема, це питання призначення на посаду керівника Ужгородського пологового будинку. Наступне, це питання відчуження приміщень у багатоквартирних будинках на вулицях Керченській та Волошина. Також незрозумілим для мене є відчуження 6 га ужгородської землі в районі вулиці Насипної. Мені здається, що в межах Ужгорода немає так багато землі, щоб міськрада могла виділити таку територію для ведення сільського господарства. І це в межах міста! Всі ми розуміємо, що це явна схема за якою згодом цій землі змінять призначення і продадуть! Ще одне питання, щодо земельної ділянки на вулиці Генерала Свободи. Місцеві мешканці вже «відбили» чотири спроби незаконного будівництва і ось у п’ятий раз міськрада знову хоче незаконно спробувати розпочати тут будівництво». Завершивши свій виступ Роберт Горват подякував усім присутнім та покинув засідання сесії, а естафету коментарів та критики дій міського голови взяв на себе депутат Віктор Щадей, який активно коментував та критикував дії Богдана Андріїва протягом всього засідання.

І в такому руслі пройшла вся сесія – до керівництва міськради з критичними зауваженнями зверталися як міські депутати, зокрема, дуже активними були представники депутатської фракції «Патріот» (Михайло Чурило та Сергій Варцаба), так і інші громадяни наголошуючи при цьому на неправомірності та незаконності розгляду ряду питань, а також протизаконності певних рішень та висновків міського голови.

Але крім сесійних баталій ряд позитивних рішень (із 78 питань порядку денного) все ж були прийняті. До прикладу, депутати підтримали рішення присвоїти звання «Почесний громадянин м. Ужгород» – генеральному директору корпорації «Закарптсадвинпром», директору ОП «Ужгородський коньячний завод», заслуженому працівнику промисловості України Володимиру Гісему та доктору фізико-математичних наук, професору кафедри менеджменту й інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Василю Химинцю. Посмертно звання «Почесний громадянин Ужгорода» присвоїли художнику, колишньому директору КП «Міськсвітло», засновнику благодійного фонду «Художники – дітям» Науму Рєпкіну.

Також позитивно депутати проголосували за наступні питання – «Звіт про виконання бюджету м. Ужгорода за І півріччя 2019 року», «Про делегування повноважень для виконання грантової угоди PLBU.02.01.00-UA-0697/17-00 щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги», «Про Програму підтримки Державної установи «Закарпатська установа виконання покарань (№9) » на 2019 рік», «Про зміни і доповнення до Положення про залучення коштів фізичних та юридичних осіб на розвиток інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури міста», «Про прийняття коштів субвенції на 2019 рік», Про зміни до рішення міської ради 14.04.2016 № 171 (Програма репродуктивного здоров’я населення), «Про зміни до рішень міської ради 14.06.2016 № 172, 09.11.2017 № 796 (Програма забезпечення мешканців, які страждають на рідкісні захворювання), «Про зміни до рішення міської ради 29.11.2016 № 443 (Програма зміцнення бази МЦ ПМСД), «Про зміни до рішень міської ради 09.11.2017 № 792, № 795 (Програма медичного забезпечення ветеранів) тощо.

Також вже традиційними були питання оренди, відчуження, передачі, приватизації земельних ділянок. Тут депутати то голосували в унісон, то взагалі були пасивними.

Насамкінець міський голова анонсував продовження пленарного засідання поточної сесії на наступний четвер, 12 вересня, адже ряд питань були вилучені на доопрацювання.

Як підсумок, можемо констатувати – ця сесія була «спекотною», адже звучало дуже багато критики, безліч коментарів та звинувачень у форматі «всі проти всіх» і вона фактично поклала початок виборам до місцевих органів влади 2020 року.

Юрій КОПИНЕЦЬ

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Loading...

Анонси подій

Жовтень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
« Вер   Лис »

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Різне:

 • ТБ програма

 • Гороскоп

 • База крадених велосипедів

 • Рецепти

 • Погода

  • Ужгород

   Невелика хмарність протягом всього дня.

   • Хмарно

    Зараз: 13.1°C/1020.69гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 22 годині: 11.96°C/1020.95гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 23 годині: 11.73°C/1020.74гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 00 годині: 11.4°C/1021.11гПа

   • Ясно

    Об 01 годині: 11.05°C/1022.05гПа

  • Мукачеве

   Невелика хмарність протягом всього дня.

   • Хмарно

    Зараз: 14.04°C/1021гПа

   • Хмарно

    Об 22 годині: 13.15°C/1021.13гПа

   • Хмарно

    Об 23 годині: 13.03°C/1020.84гПа

   • Хмарно

    Об 00 годині: 12.69°C/1021.27гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 01 годині: 12.23°C/1022.32гПа

  • Берегове

   Невелика хмарність протягом всього дня.

   • Хмарно

    Зараз: 13.47°C/1021.36гПа

   • Хмарно

    Об 22 годині: 12.1°C/1021.44гПа

   • Хмарно

    Об 23 годині: 11.64°C/1021.33гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 00 годині: 11.15°C/1021.65гПа

   • Невелика Хмарність

    Об 01 годині: 10.57°C/1022.59гПа

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

 • Громадська організація „Товариство угорської культури Закарпаття” висловлює свій протест у зв’язку з тим, що голова Закарпатської обласної державної адміністрації Ігор Бондаренко в інтерв’ю Українському національному інформаційному агентству „Укрінформ” сказав, що „у нас на Закарпатті нема угорців, а в нас є українці угорського походження”.

  16:2318.10.20190
 • У середу, 16 жовтня, в Закарпатській ОДА відбулася масштабна нарада під головуванням Ігоря Бондаренка щодо питань ремонту, будівництва та утримання автомобільних доріг області.

  14:3016.10.20190
 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • Із початком осені та навчального року в Україні стартував сезон застудних захворювань, а з ними – й розмови про грип.

  18:1111.10.20190
 • Об’єднані Арабські Емірати – країна, що з’явилася на карті світу порівняно недавно, однак за рівнем розвитку знаходиться в топі.

  15:1411.10.20190
 • У понеділок, 14 жовтня, у м.

  13:2411.10.20190
 • Стимулювання інвестиційної діяльності, оздоровлення економіки України, інвестиційні паспорти ОТГ та стратегії їх розвитку, індустрія краси та здоров’я, кіновиробництво на Закарпатті обговорюють сьогодні в Ужгороді на інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес в центрі Європи».

  21:0110.10.20190
 • Саме під такою назвою сьогодні, 10 жовтня, в культурно-історичному комплексі «Совине гніздо» провели щорічний інвестиційний форум.

  13:2010.10.20190
 • 6 жовтня у великій залі Хустської районної ради відбулося зібрання пасічників із різних куточків Закарпаття, яке відкрив голова Хустської районної спілки “Нарцис” Віктор Папп.

  10:2308.10.20190
 • У сезоні 2019/20 за першість боротимуться 7 команд.

  12:3907.10.20190
 • На вулиці похолодало, тож багато хто вже дістав електрообігрівач для підтримання тепла в помешканні.

  15:3206.10.20190
 • Драгобрат, Захар Беркут, Тростян і Буковель білий! Дивись онлайн https://snig.

  13:3506.10.20190
 • Кришталеві джерела, карстові печери, найстаріші дуби і навіть метеорити: усе це можна побачити у дійсно унікальному місці – Ужанському національному природному парку.

  16:3903.10.20190
 • Рейтингове агентство Євро-Рейтинг опублікувало оновлення рейтингу інвестиційної ефективності областей України.

  20:5930.09.20190
 • Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області провели планову перевірку одного з підприємств, яке надає послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, щодо дотримання ним вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

  19:1527.09.20190
 • Такий штраф напередодні наклало Управління Держпраці у Закарпатській області на суб’єкта господарювання, в якого під час перевірки працівники Головного управління ДПС у Закарпатській області виявили нелегального працівника.

  19:0327.09.20190

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події