Керівники Закарпаття зустрілися з делегацією Сенату Парламенту Чеської Республіки

Опубліковано: | Переглядів: 537
  • Поділіться із друзями:

У п’ятницю, 6 вересня, у колонному залі ОДА відбулася зустріч керівництва Закарпаття з делегацію Сенату Парламенту Чеської Республіки.

З української сторони участь взяли голова облдежадміністрації Ігор Бондаренко, голова облради Михайло Рівіс, радники голови ОДА Ольга Травіна і Михайло Бідзіля та ін. Чеську делегацію представляли: заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік, сенатори – Мірослав Ненутіл, Петр Голечек, Карел Кратохвіле, Еміліе Тржіскова, Петр Шілар, секретар комісії Сенату Їтка Піларжова, посол ЧР в Україні Радек Матула і генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек.

– Ми раді вітати вас у нашому чудовому Закарпатському краї, – звернувся до високих гостей Ігор Бондаренко. – У наших народів є багато спільного. Закарпатці часто їдуть у вашу країну на відпочинок, навчання, роботу тощо. Ми раді чеським інвесторам, зокрема, які інвестують у сфери туризму і рекреації, оздоровлення. У вас є чудовий досвід, з яким ми запрошуємо поділитися. Тому пропоную провести у жовтні поточного року спільний бізнес-форум для підприємців.

Він також наголосив на тому, оскільки дружні контакти Закарпаття і чеських земель дуже тісні, тож є потреба відкрити дипломатичне представництво Чехії у нашому краї, щоб закарпатці не були змушені їздити у Львів чи Київ за документами.

– Також слід активізувати бізнесову активність між Україною та Чехією. Наразі дві спільні торгово-промислові палати, створені 2008-го і 2010-го, не працюють. Маємо потребу й у співпраці щодо реконструкції міжнародних пунктів пропуску на кордоні, розробці спільних грантових проектів. Гадаю, успішною була б й співпраця України з Чехією у рамках Вишеградської четвірки, – зауважив Ігор Самійлович.

– Щиро вітаю вас, Ігоре Самійловичу, з призначенням на посаду голови Закарпатської облдержадміністрації, – мовив заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік. – Наразі хочемо запропонувати співпрацю у розвитку сільської місцевості, чим, власне, займаються присутні тут члени Сенату Парламенту Чехії. Також пропоную налагодити безпосередні контакти між керівниками аеропортів «Ужгород» і Карлових Вар для обговорення технічної співпраці і можливого відкриття авіасполучення. На попередній зустрічі йшла також мова про участь футбольних команд Чехії у турнірі U-18 на Закарпатті. Гадаю, ми зможемо організувати приїзд наших спортсменів наступного року.

Про важливість традиційних дружніх зв’язків України і Чехії зазначив посол ЧР у Києві Радек Матула. Дипломат відзначив, що завдяки активізації співпраці, нині чимало чехів, замість того, щоб їхати до моря, їдуть на Закарпаття. «Ми хочемо розвивати нашу співпрацю в усіх сферах, в тому числі культурній. Також підтримуємо зусилля підприємців двох країн, які бажають налагодити бізнесові контакти. Тому підтримую вашу ідею проведення спільного бізнес-форуму», – зазначив пан посол.

– Радий знову вітати чеських друзів на Закарпатті, – звернувся до зарубіжних гостей голова облради Михайло Рівіс. – Нині наш край співпрацює з 5-ма чеськими землями. Разом з Устецьким краєм сьогодні ми відкриваємо в Ужгороді «Чеські дні в Закарпатті». Новий голова облдержадміністрації активно підтримує таку співпрацю, тож вона розвиватиметься ще більш якісно. Одним з результатів такої співпраці є санітарний автомобіль, що його нині Устецький край презентує нашій обласній дитячій лікарні.

Відтак, сторони домовилися про продовження тісних контактів і започаткування нових спільних проектів та обмінялися пам’ятними подарунками.

За планом далі члени чеської делегації відвідають УжНУ, Державний архів Закарпатської області, здійснять екскурсію Ужгородом та відбули в с. Колочава, де побувають у музеї Івана Ольбрахта, церкві Святого Духа та могили жандармів і Миколи Шугая, а також музеї архітектури та побуту «Старе Село», повідомляє прес-служба ОДА.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

    Ми в соцмережах:

Спецпроекти