Як Закарпатська обласна рада закрила сезон-2019

Опубліковано: | Переглядів: 1646
 • Поділіться із друзями:

 В Ужгороді відбулось останнє цьогорічне засідання XVII сесії Закарпатської обласної ради.

На початку засідання 20 грудня в сесійній залі зареєструвалося 56 депутатів. У президії: голова ради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник – Петро Грицик та голова ОДА Ігор Бондаренко. У роботі ради взяли участь заступники губернатора, начальники управлінь ОДА та ін. Також були присутні керівники правоохоронних органів, прокуратури, районних і міських рад, чиновники різних рівнів, журналісти, активісти, консули іноземних держав тощо.

Серед важливих питань під завісу року традиційно стояв проект бюджету області на 2020 рік. Окрім того, депутати розглядали «Регіональну стратегію розвитку Закарпатської області на 2021–2027 роки» та затвердили звіт голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса.

Загалом на порядок денний було винесено близько семи десятків питань. Однак перш ніж приступити до розгляду порядку денного, депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у війні на Сході України, серед яких ‒ командир знаменитої закарпатської 128-ї гірсько-штурмової бригади Євген Коростельов.

Далі головуючий оприлюднив низку депутатських запитів, які стосувалися здебільшого соціальних та інфраструктурних питань. Після чого депутати приступили до розгляду основних питань.

Насамперед це фінанси. Відтак Закарпатська обласна рада затвердила зміни до обласного бюджету на 2019 рік та ухвалила бюджет Закарпаття на наступний, 2020 рік. За це рішення проголосувало 55 депутатів, із 56 присутніх у сесійній залі.

Згідно з документом, доходи обласного бюджету планують у сумі 2 304 719 300 гривень, у тому числі доходи загального фонду обласного бюджету – 1 879 037 100 гривень та доходи спеціального фонду обласного бюджету – 425 682 200 гривень.

Відповідно до пояснювальної записки до проекту документа, обсяг ресурсу загального фонду обласного бюджету на 2020 рік прогнозується в сумі 1 879 037,1 тис. грн, із них: базова дотація у сумі 231 813,7 тис. грн, додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в сумі 363 792,4 тис. грн, субвенції з державного бюджету в сумі 455 939,3 тис. грн, податки, збори та інші доходи в сумі 827 491,7 тис. гривень.

На реалізацію регіональних програм передбачено 208 525,9 тис. грн. Резервний фонд становить 10 млн грн, або 0,6% бюджету. Акцент зроблено на екологічних та соціальних програмах. У тому числі прийнято Регіональну програму забезпечення житлом ветеранів війни в Афганістані та членів їхніх сімей на 2020–2024 рр. Також затвердили низку регіональних програм на 2020 рік у сфері міжрегіональної співпраці, транскордонного співробітництва, фінансового забезпечення проєктів міжнародної технічної допомоги області, медицини, соціального та цивільного захисту краян, енергоефективності та енергозбереження. Внесено зміни до низки регіональних діючих програм. Значну увагу приділили цивільному захисту та фінансуванню медичної галузі.

До речі, бюджет області-2020 у рази менший, ніж минулого року. Одна із причин – відтепер усі соціальні програми фінансуватиме профільне міністерство. А це ресурс у розмірі понад 2 млрд грн. Крім того, із другого кварталу 2020 року медичні заклади третього рівня забезпечуватиме Національна служба здоров’я. Із обласного бюджету на це раніше витрачали майже 700 млн грн на рік.

Відтак у ході засідання депутати затвердили новий стратегічний документ – «Регіональну стратегію розвитку Закарпатської області на період 2021–2027 років», а також «План заходів із реалізації у 2021–2023 роках» до цієї стратегії.

Ряд рішень стосувався надр і майна області. Також цього дня обласні обранці прийняли «План роботи облради на 2020 рік». А наостанок уже традиційно депутати ініціювали низку звернень до вищих органів державної влади щодо наболілих питань області. Серед них: про реформу адміністративно-територіального устрою України; про пропозиції до адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Закарпатської області; про відкриття пунктів пропуску в межах Закарпатської області; про комплексне вирішення проблеми з міжнародними перевезеннями вантажів автотранспортом; про вирішення соціальних питань осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також звернення до КМУ та Національного банку України щодо повернення коштів, заблокованих у банку «Хрещатик».

Як запевнив журналістів «Карпатського об’єктива» перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, «останню цьогорічну сесію облради можна назвати вельми продуктивною, адже більшість питань були підтримані депутатським корпусом одноголосно. Крім найважливішого бюджетного питання, на порядку денному було близько 70 питань. По кожному з них ми прийняли рішення. Щодо бюджету-2020, то він особливий тим, що кошти концентруватимуться не в області, а в кожній сформованій ОТГ. Якщо в конкретному регіоні не створено ОТГ, тоді кошти надходять з обласного бюджету. До прикладу, якщо у 2019-му бюджет області становив 7 млрд гривень, то у 2020-му – всього 2,3 млрд».

«Також ми подали до центральних органів влади 8 звернень. Зокрема ми звертаємося з проханням: у разі змін меж районів Закарпаття в ході адміністративної реформи, що і планується, Міністерством регіонального розвитку запропоновані 4 райони, ми ж просимо про 6. Тобто, крім Мукачівського, Ужгородського, Тячівського та Хустського, створити ще два райони – з центрами в містах Рахові та Берегові», – наголосив перший заступник голови Закарпатської обласної ради.

За його словами, якщо Україна дійсно прагне інтеграції до Європейського Союзу, то прикордонну структуру потрібно активно розвивати. «Тому звертаємося до Києва з питанням осучаснення існуючих контрольно-пропускних пунктів та відкриття нових. Ідеться про два нових КПП на українського-румунському відрізку державного кордону, два – на українсько-угорському кордоні, на українсько-польському та українсько-словацькому – одного», – підкреслив Йосип Борто.

Під кінець засідання депутати облради вітали один одного та всіх присутніх із прийдешніми святами – Новим роком і Різдвом Христовим, а також зробили колективне фото на згадку.

Руслан ФАТУЛА

Відео – Дмитро МИСЬ

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події