Яку заставу має внести кандидат у мери Ужгорода

Опубліковано: | Переглядів: 981
 • Поділіться із друзями:

Згідно з новим виборчим кодексом, застава для кандидатів на місцевих виборах зросла майже в 40 разів. Якщо суттєвих змін у розмірах застав кандидатів у президенти та до парламенту не відбулося, то заставу у місцеві ради у порівнянні із місцевою кампанією 2015 року підняли майже в 40 разів.

Цьому передувала представлена у кодексі формула розрахунку коли розмір застави визначається з розрахунку 4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців. Попередня формула передбачала цю ж кількість зарплат, але на кожні 100 тисяч виборців!

Також варто врахувати, що з 2015 року мінімальна заробітна плата у гривневому еквіваленті зросла в 4 рази.

ВАЖЛИВО! Така формула є актуальною тільки для:

– кандидатів у міські голови в облцентрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше;

– для партій, які реєструватимуть свої списки до обласних рад, міських рад у облцентрах (у т.ч. столиці) й містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Таким чином розмір застави для кандидата на посаду міського голови Ужгорода та керманича Мукачівської ОТГ складе 170 тисяч гривень.

Для міст мільйонників сума взагалі захмарна: Київ – 4 млн 5 тисяч гривень, 1.965 млн грн, Дніпро – 1.398 млн грн, Одеса – 1.304 млн грн, Львів – 1.077 млн грн.

Цікаво, що у 2015 році застава кандидата в міські голови Львова становила 28 тисяч гривень проти сьогоднішньої суми в понад 1 мільйон гривень.

Для порівняння, у 2019 році кандидат на посаду президента вносив заставу в 2,5 мільйони гривень.

У десятки разів зростає і “вартість” реєстрації списку кандидатів до обласних рад. Подекуди застава за реєстрацію партійного списку в облраду є навіть співставною чи вищою від застави на парламентських виборах.

Так, грошова застава для реєстрації партійного списку в Закарпатську обласну раду складатиме 1 мільйон 760 тисяч гривень.

Загалом грошова застава для повноцінної участі партії у виборах в Закарпатській області складе 2 мільйона 100 тисяч гривень – 1.76 млн список в обласну раду та по 170 000 гривень за списки в Ужгородську та Мукачівську міські ради.

Окремо ще по 170 000 гривень за кандидатів на посаду керманичів цих міських рад, повідомляє Закарпатський інсайдер.

*Розрахунки здійснено на підставі ст.225 Виборчого кодексу України та з урахуванням чисельності виборців та суми мінімальної з/п cтаном на 01.01.2020 року.

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події