10803
13:16 17.072020

Що відбувалось на 18-ій сесії Закарпатської обласної ради

Політика 10385

У четвер, 16 липня, в Ужгороді у карантинному режимі відбулось чергове пленарне засідання 18-ої сесії Закарпатської обласної ради. У сесійній залі на площі Народній зареєструвалось 45 депутатів.

У зв’язку з епідемією коронавірусу на засідання було запрошено обмежену кількість осіб. Зокрема, голову Закарпатської ОДА Олексія Петрова, народних депутатів України від Закарпаття, керівників правоохоронних органів та управлінь ОДА, журналістів кількох телеканалів. Кореспондентів «Карпатського об’єктива» знову не пустили.

Отже, за інформацією пресслужби облради, перед тим, як почати роботу, депутати вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять Владики Мілана Шашіка – єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії, котрий помер на 68-му році життя, а також полеглих воїнів за Україну.

Далі голова облради Михайло Рівіс інформував про нові серйозні кадрові призначення на відповідальні посади в області. Так, Коцюба Олег Анатолійович став першим заступником голови ОДА, Цвігун Віталій Борисович – заступником голови ОДА; Щербей Мирослав Васильович – начальником Головного управління ДСНС України в Закарпатській області; Давидов Андрій Сергійович – директором департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА; Гутич Василь Антонович – завідувач сектору з питань регулювання земельних відносин ОДА.

Під час засідання закарпатські депутати заслухали представників Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса та управління ДСНС України у Закарпатській області. Йшлося про вжиття заходів протипаводкового захисту і подолання наслідків стихійного лиха, котре нещодавно розгорнулось на заході України, в тому числі у деяких районах Закарпатської області. Літні зливи та вирубка лісів спричинили потужну повінь. Підтопленими виявилися понад 500 дворогосподарств, пошкоджено понад 100 інфраструктурних об’єктів, що належать до сфери управління органів місцевої влади й місцевого самоврядування, відрізки автодоріг державного значення, дамб і берегоукріплень. Найбільш постраждали гірські райони.

За словами представників водного господарства, для відновлення інфраструктури потрібно близько 40 мільйонів гривень. Однак обмежений бюджет резервного фонду області дозволив виділити лише третю частину суми. На сьогодні проводиться розробка проєктно-кошторисної документації для відновлювальних робіт, повідомляє «21 TV Ungvar».

Депутати жваво обговорювали це питання і вирішили просити уряд забезпечити у повному обсязі фінансування щодо проведення відновлювальних робіт та ліквідації наслідків паводку. Відтак скерували відповідне звернення до вищих органів державної влади.

Під час засідання традиційно було озвучено ряд депутатських запитів, які стосувалися необхідності ремонту доріг, закладів соціального спрямування, розвитку медичної та освітньої галузі.

На порядку денному нинішнього засідання було більше півсотні питань, які стосуються різних сфер життєдіяльності, розвитку та проблем Закарпатської області. По багатьох із них депутати прийняли конкретні рішення, зокрема «Про Програму розвитку Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2021–2025 роки», «Про затвердження Виконавчого протоколу №1 до Угоди про співпрацю між Закарпатською обласною радою та Загальними зборами Боршод-Абауй-Земплен медье (область) », «Про підтримку реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги» та ін. Також внесли актуальні зміни й доповнення до діючих регіональних програм у сфері охорони здоров’я, соцзахисту, фізичної культури і спорту та ін. А відтак внесли корективи і до обласного бюджету.

Окрім того, було прийнято ще низку рішень, що стосуються майна області. Розглядалося питання щодо розвитку й ефективного функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» тощо. Загалом розглянули 65 питань порядку денного, чимало з яких голосували пакетами.

Під час роботи засідання йшлося також про стан використання коштів у сумі 153 млн грн, виділених депутатами із обласного бюджету для недопущення поширення пандемії коронавірусу в краї. Постало питання – чому дотепер лікарі всіх районних лікарень не отримали відповідні надбавки до зарплати за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19? За словами присутнього на засіданні голови ОДА Олексія Петрова, 6 таких лікарень уже мають надбавки, інші наразі готуються до відповідного контрактування з НСЗУ.

Закарпатських депутатів також занепокоїло питання можливого введення дистанційного навчання у школах із 1 вересня цього року. Зокрема, більшість із них сумнівається в ефективності освоєння шкільної програми на відстані, особливо враховуючи гірські та інші особливості регіону.

За словами першого заступника голови Закарпатської обласної ради Йосипа Борто, немає технічної можливості реалізувати таке навчання для половини сімей Закарпатської області. «Це дуже негативно впливає на економіку і на фінансове забезпечення сімей. Тому, що там, де в сім’ї є діти з початкових класів, звичайно, хтось із батьків мусить залишатися вдома і не може працювати, заробляти гроші. Це дуже велика фінансова проблема й економічний тягар для цих сімей, а відтак і для області загалом. Тому ми просимо міністерство освіти і науки України не дозволити дистанційне навчання дітей у школах. Але для цього, звичайно, треба покращити боротьбу з COVID-19, і тому ми прийняли звернення до центральних органів влади і з цього питання», – розповів Йосип Борто.

Загалом цього дня депутати прийняли 13 звернень до вищих органів державної влади з різних актуальних для області питань. Серед них прохання підтримати область фінансово, зокрема протипаводкові заходи та ліквідацію наслідків повені, а також боротьбу із коронавірусом. Окрім того, звернення обласної ради щодо негайного відновлення габаритно-вагового контролю на автодорогах області; звернення до уряду щодо неприйнятності дистанційного режиму навчання для всіх здобувачів освіти та роботи педагогічних працівників у Закарпатській області, де інтернетпокриття становить трохи більше 50 відсотків; звернення про скасування так званої «абонплати за транспортування газу»; про безоплатну передачу рухомого майна аеропорту «Бориспіль» на баланс аеропорту «Ужгород» та ін.

Руслан ФАТУЛА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах