10962
16:44 29.082020

У ОДА відбулося засідання керівного комітету Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області

Політика 6561

28 серпня, у малому залі ОДА відбулося засідання керівного комітету Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років та Плану реалізації її заходів, яке провів голова ОДА Олексій Петров.

Мета – приведення стратегічного документу краю у відповідність до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 рр.

Участь у засіданні взяли: перший заступник голови облради Йосип Борто, керівник Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, депутат облради Денис Ман, керівники структурних підрозділів ОДА, представники громадських організацій краю та ін.Йосип Борто серед іншого наголосив на деяких аспектах, які варто врахувати у стратегічному документі. Зокрема він відмітив, «що український народ прийняв стратегічне рішення – жити і творити своє майбутнє у європейській родині вільних держав, стати повноправним членом Євросоюзу. Тож на цьому шляху важливо знати цілі і завдання та як їх досягти, якими володіємо ресурсами – природними, людськими, фінансовими, як подолати виклики, що постають перед нами. Закарпаття у вигідному геополітичному становищі та географічному положенні, яке добросусідить із чотирма країнами Євросоюзу, а це – нові ефективні інструменти європейського сусідства і партнерства. І треба врахувати, що Закарпаття має чудові природні ресурси».

– Стратегічний план розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років є важливим і виваженим документом і не відрізняється від Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 рр. І коректив багато не потребує. Однак вони усе ж є. Зокрема, необхідно невідкладно покращити умови перетину на державних кордонах, а для цього слід будувати нові сучасні цивілізовані КПП із відповідною інфраструктурою та реконструювати діючі. Актуальним залишається питання розбудови мережі автодоріг відповідно до найкращих стандартів. Слід відмітити, що за останні три роки на Закарпатті побудовано більше доріг, ніж за минулі 25 років.

Змінилась і парадигма: якщо раніше 90 відсотків велись ямкові ремонти, то тепер 90 відсотків – будівництво і капітальні ремонти. Бо хай там як, а жоден інвестор не приїде в наш край, якщо не буде якісних доріг та цивілізованого комфортного перетину кордону. Не менш важливим є вирішення питання збереження чистого довкілля, налагодження сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами, оскільки Закарпаття – край рекреації і туризму. Допоможе нам вирішити це питання – сміттєсортувальний завод в с. Яноші Берегівського району. Наступне – інвестиції. Ми маємо робити усе для того, щоб інвестиційний клімат був сприятливим. У нас є добрі зв’язки з партнерами Євросоюзу, але ми не в повній мірі використовуємо фінансовий інструмент добросусідства.

Наша стратегія розрахована на 7 років. І це дуже правильно, саме так планують і в Європі. Варто відмітити, що у Європі оголосили про впровадження потужної програми декарбонізації, через яку планують відмовитися від використання традиційних джерел енергії – нафти і газу та перейти на «зелену» енергетику. І на ці цілі Євросоюз планує спрямувати мільярдні суми коштів», – наголосив Й. Борто й відзначив успішне впровадження адміністративно-територіальної реформи на Закарпатті, у ході якого вдалося досягти компромісу з громадами на місцях та задовольнити 90 відсотків їхніх потреб і побажань.

На завершення Йосип Йосипович подякував усім, хто долучився до розроблення стратегічного документу Закарпаття.

Денис Ман подав ґрунтовний порівняльний аналіз Державної та Регіональної стратегій розвитку на визначений період.

Виступили й інші учасники, пропозиції яких будуть детально вивчені спеціалістами.

Пресслужба облради

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах