ko.net.ua

У Виноградівській та Вилоцькій територіальних громадах готуються до життя у «децентралізованому» форматі

Консультанти Закарпатського РВ АМУ провели виїзні консультації у територіальних громадах Виноградова та Вилока. Тут активно та насичено готуються до життя у новому та поки незвичному для цих громад «децентралізованому» форматі – не тільки з оновленими органами місцевого самоврядування, а й з новими ресурсами та повноваженнями.

Для того, аби старт у цих громадах відбувся успішно, до них і завітали консультанти Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, а саме консультант з правових питань Олег Лукша, консультантка з бюджетних питань Юлія Траньович та консультант з комунікацій Станіслав Данко.

У рамках візиту до Виноградівської міської ради (член Асоціації міст України в Закарпатській області) консультанти зустрілися із новообраним міським головою Степаном Бочкаєм, депутатами, а також працівниками міськради та приєднаних сільських рад, з якими й поділилися рекомендаціями та напрацюваннями для організації роботи органів місцевого самоврядування у новоутворених територіальних громадах. Також, користуючись нагодою, виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша вручив Виноградівському міському голові Степану Бочкаю почесну грамоту Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ за вагомий внесок у розбудову місцевого самоврядування та успішне створення нової Виноградівської територіальної громади.

Зазначимо, що Виноградівська територіальна громада об’єднала 12 рад та 13 населених пунктів (сіл), окрім самого міста Виноградів. З населенням більше як 63 тисячі осіб Виноградівська міська територіальна громада є однією з найбільших на Закарпатті.

Ще однією новоутвореною територіальною громадою вже укрупненого Берегівського району є Вилоцька селищна громада, яка об’єднала 11 населених пунктів з населенням близько 15 тисяч осіб. Під час зустрічі з новообраним селищним головою Степаном Ковачем та депутатами, консультанти Закарпатського РВ АМУ звернули увагу присутніх на особливостях реорганізації селищної ради. Зокрема, наголосили на необхідності утворення нового для ради фінансового підрозділу з повноваженнями окремої юридичної особи та процедурі його формування. Також поділилися власними аналітичними напрацюваннями щодо прогнозованої фінансової спроможності громади, джерел надходжень тощо.