Безпека закарпатської угорської громади є першочерговою
Пресреліз Андреї Бочкор і Кінги Гал
Депутати Європейського парламенту від партії «Фідес» Андрея Бочкор та Кінга Гал звернулися з питаннями, які вимагають обов’язкової письмової відповіді, до Верховного представника Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля у зв’язку з останнім антиугорським інцидентом у Берегові та наголосили на новині про сайт «Миротворець», що з’явилася днями. Окрім інформації, євродепутати хотіли б отримати відповідь, які кроки вжив ЄС після Ради асоціації Україна – Євросоюз, щоб українська влада гарантувала безпеку угорської громади на Закарпатті та не допускала антиугорських виступів і провокацій.
Депутати Європарламенту звернули увагу голови європейської дипломатії на чергову акцію, спрямовану проти закарпатських угорців, коли на вулицях Берегова в православну Великодню ніч з’явилися плакати з погрозами, адресованими угорцям. На них було написано: «Мадярів на ножі!!!», «Даємо вам один тиждень і почнемо труїти, як щурів!», «Слава нації!!! Смерть ворогам!!!»
Злочинці навіть поширили фото про скоєне в соцмережі, проте видалили їх, коли поліція розпочала розслідування. Хоча цього разу ймовірних виконавців, які, на думку правоохоронців, здійснювали провокаційні дії за російським замовленням, заарештували, викликає занепокоєння той факт, що особи, котрі раніше брали участь у багатьох інших антиугорських виступах, не встановлені. Незважаючи на те, що в Україні стаття в законодавстві передбачає покарання за цей вид злочинів, виконавців провокацій, заснованих на етнічній ворожнечі та погрозах, дуже рідко знаходили та притягали до відповідальності.
«Українська влада повинна запобігати розпалюванню міжнаціональної ворожнечі, розслідувати всі подібні випадки та знаходити винних, оскільки безкарність спонукає до подальших злочинів, залякування угорської громади на Закарпатті та кидає тінь на щирість європейських демократичних зобов’язань. Основним показником демократичного статусу країни є гарантування безпеки для меншин, які живуть на її території», – підкреслив євродепутат.
Андрея Бочкор та Кінга Гал повідомили Жозепу Боррелю нещодавню інформацію про те, що «Миротворець» був першим у списку сайтів, рекомендованих Національним банком України для перевірки українськими банками надійності клієнтів. Хоча, на думку юристів, цей лист має лише рекомендаційний характер, банки вважали його орієнтиром. Днями Національний банк України вилучив із цього списку сайт «Миротворець».
«Я була здивована, прочитавши новину про зв’язок між сайтом «Миротворець» та Національним банком України. Окрім того, що ми поінформували Верховного представника Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки про ці факти, ми запитали, чи стежить Єврокомісія за розвитком подій щодо сайту», – повідомила Андрея Бочкор.
Брюссель, 12 травня 2021 року.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися