12595
11:35 28.072021

Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI) прийняв резолюцію щодо прав нацменшин в Україні

Політика 12892

21 липня Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI) прийняв резолюцію щодо прав нацменшин в Україні.

Християнсько-демократичний інтернаціонал – це глобальна міжнародна політична група (створена у 1961 році), яка займається просуванням ідей Християнської демократії, і включає партії з усього світу.

Резолюція IDC-CDI щодо прав нацменшин в Україні

Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI) :

  1. Підтверджує свою рішучу підтримку суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України та засуджує будь-які наміри чи дії, що загрожують їм або ставлять їх під сумнів.
  2. Усвідомлює зусилля Києва, щодо впровадження демократичних реформ та їх узгодження із законодавством та цінностями Європейського Союзу.
  3. Сподівається, що довгострокові зусилля України з питань євроатлантичної інтеграції будуть підтримуватися добросусідськими відносинами.

Саме тому Християнсько-демократичний інтернаціонал (IDC-CDI) :

  • Висловлює щиру стурбованість навмисними та систематичними обмеженнями прав національних меншин, які реалізуються через Закон «Про освіту» та через законопроект «Про національні меншини», а також тими повсякденними заходами влади, що спрямовані на позбавлення національних меншин від їх попередньо уже добре функціонуючої шкільної системи.
  • Висловлює глибоке занепокоєння з приводу неодноразових переслідувань законно функціонуючих представницьких організацій угорської громади на Закарпатті та кримінальних проваджень проти їх демократично обраних членів, зокрема рейду спецслужб в офіси партії – члена CDI, «КМКС» Партії угорців України.
  • Також стурбований байдужістю влади щодо насильницьких екстремістських угруповань, які загрожують особистій безпеці національних меншин у регіоні, а також діяльністю веб-сайту «Миротворець», який поширює мову ненависті та опублікував особисті дані сотні громадян угорської національності, між ними активістів та політиків – а також депутатів Європейського Парламенту та інших високопосадовців ЄС – стигматизуючи їх як «вороги України» і додавши їх до так званого «списку смерті».

У світлі всього вищезазначеного ми просимо президента CDI Андреса Пастрану й генерального секретаря CDI Антоніо Лопеса-Істуріса ініціювати консультації з українською владою та членами CDІ й ЄНП, щоб знайти довготривале рішення, прийнятне для всіх сторін, відповідно до міжнародних зобов’язань та стандартів щодо прав людини та меншин.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Мукачівщині затримали зловмисника, який побив охоронця дитячого будинку
18:18
В Ужгороді викрито схему збуту рецептурних опіоїдних пігулок
17:53
Унаслідок пожежі у Середньому дитина потрапила до лікарні
17:38
В Ужгороді відбулася творча зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
17:24
У Воловці затримали зловмисника, який у стані сп’яніння скоїв ДТП з потерпілими
17:10
В Ужгороді відзначили лауреатів обласних конкурсів, що відбулися в межах «Книга-Фесту-2025»
15:44
Румунія продовжила обмеження дорожнього руху на кордоні з Україною – через ремонт мосту через р. Тиса
15:30
Липу широколисту посадили в Ужгородському замку як символ співпраці з Польщею
15:14
Кубок України з волейболу: пройти далі закарпатцям не вдалося
14:47
В Ужгороді – тимчасове призупинення водопостачання центральної частини мiста
14:32
Всі новини