Скандал навколо земельних питань та затягування роботи: якою була найдовша сесія Берегівської міської ради
16 лютого, відбулося пленарне засідання 15 сесії Берегівської міської ради. На порядок денний для роботи народних обранців винесли аж 119 питань, які в подальшому викликали багатогодинні дискусії. Тому й не дивно, що розійшлися вони практично ввечері.
Перед розглядом порядку денного до депутатів звернувся генеральний директор КНП «Берегівська лікарня ім. Б. Ліннера» Іван Малеш з інформацією про те, що медзакладу для нормального функціонування потрібно додатково 11 млн грн (медикаменти, зарплатня персоналу тощо). На що міський голова Золтан Бабяк наголосив на тому, що необхідно обов’язково знайти можливість для додаткової фінансової підтримки лікарні, адже це значна сума для бюджету громади.
Приступивши до розгляду питань порядку денного депутати одразу ж погодили звернення до голови Закарпатської ОДА Віктора Микити та начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Бориса Воловика, з приводу неналежного стану автодоріг в зимовий період. Зокрема, це звернення стосувалося стану утримання, експлуатації та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, які знаходяться у сфері управління установ.
Під час роботи сесії депутати розглянули питання, які стосувалися адміністративних проблем, освіти, економіки та спорту. Крім того, заслухали інформацію керівника Берегівської прокуратури та виділили 100 тис грн на фінансування матеріально-технічного забезпечення розгортання батальйону територіальної оборони, який формується у Берегівському районі та на території Берегівської ОТГ.
Проте найбільше суперечок викликав блок земельних питань. Загальновідомим є той факт, що після адміністративно-територіальної реформи та утворення ОТГ такі питання стали надзвичайно актуальними на сесіях муніципальних рад. І яскравим прикладом цього є постійне обговорення даного питання у соціальних мережах та й не тільки. Тому й не дивно, що питання землі торкнулося і Берегівської ОТГ, адже багато із земель цієї громади є рекреаційними або мають важливу сільськогосподарську цінність.
Голова фракції «КМКС» у Берегівській міській раді Кароліна Дорчі зазначила, що земельні питання вже чотири місяці стоять на порядку денному кожної сесії, проте чотири депутатські фракції просто блокують прийняття рішень. Мова йде про те, що депутати від «Слуги Народу», «Європейської Солідарності», «Рідного Закарпаття» та «Команди Андрія Балоги» знову утрималися від ухвали рішень по цим багатостраждальним питанням. Тож, близько 90 питань порядку денного, вкотре було перенесено на розгляд наступної сесії.
Ще на початку засідання керівники вищезазначених фракцій звернулися до депутатів та міського голови зі зверненням переглянути черговість потрапляння питань на земельну комісію, адже вбачають у цьому протиправні дії. Кароліна Дорчі на це зауважила, що двоє з керівників з цих фракцій, які до речі теж входять до складу земельної комісії і відповідно теж приймають рішення, погодилися з тим, щоб ці питання винести на порядок денний ще чотири місяці тому: «Є установи, що можуть розглянути законність нашої роботи, тому проблем в цьому не бачу. Тим паче, на засіданнях земельної комісії завжди присутній юрист. Я сподіваюсь, що ці питання вирішаться найближчим часом, адже страждають від цього люди, що чекають нашого позитивного рішення, бо мова йде про землю, яка годує багатьох у нашій громаді. Ми разом з фракцією «ДПУУ» голосували «за», проте наших голосів не вистачило для ухвали рішень».
Золтан Бабяк з цього приводу зауважив, що після створення ОТГ на розгляд депутатів дійсно потрапляє значно більше земельних питань, ніж, до прикладу, було два роки тому: «За першу годину нашого засідання вдалося прийняти конструктивні рішення з багатьох питань. Утім, приступивши до розгляду земельних питань, деякі депутати вимагали детально розглядати кожну заяву, що подавали громадяни. Це значно затягнуло весь процес, проте від рішень по цим питанням вони утрималися. Варто розуміти, що для прийняття певних питань потрібні 2/3 голосів, а голосів депутатів фракції «КМКС» та «ДПУУ» для цього недостатньо. Я вбачаю тут певний тиск і більше політичні аспекти».
Ми поцікавилися у голови фракції «Команди Андрія Балоги» Золтана Ковача чому виник такий супротив у прийнятті рішень щодо земельних питань. Він зазначив, що ніякого блокування роботи з їхнього боку немає, а земельні питання жодним чином не гальмують розвиток нашого регіону: «Це створює незручності для громади, яка звертається протягом певного періоду для вирішення особистих проблем. У вересні ми прийняли рішення накласти мораторій на вирішення земельних питань у зв’язку з інвентаризацією і після неї ми готові приступити до розгляду. Пізніше цей мораторій був знятий. Ми бачимо непрозорість у винесенні питань на порядок денний сесії і вимагаємо створити комісію, яка перевірить достовірність подач таких заяв».
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися