Голова Закарпатської ОДА та силовики розповіли про запровадження надзвичайного стану
Сьогодні, 23 лютого, РНБО під час засідання підтримала запровадження надзвичайного стану (не плутати з військовим станом) в Україні у всіх областях, окрім Донецької та Луганської, де вже й так діє особливий правовий режим. Тепер рішення – за Верховною Радою, вона його має ухвалити сьогодні. У разі його запровадження НС буде діяти протягом 30 днів.
Відтак голова Закарпатської ОДА, керівники силових структур області, а також мер Ужгорода Богдан Андріїв провели брифінг щодо можливого запровадження режиму НС.
Отож за словами голови ОДА Віктора Микити ніяких особливих незручностей громадяни не відчують. Водночас режим НС «обмежує в якійсь мірі пересування транспортних засобів… Можуть перекриватися якісь дороги. Це дає можливість патрульній поліції та правоохоронним органам здійснювати перевірку транспортних засобів та документів людей» – розповів Віктор Микита, і ще раз запевнив, що «в цілому життя громадян не зміниться, це лише дасть можливість правоохоронцям більш якісно виконувати свої завдання».
«Вкотре хочу наголосити, що вірити можна тільки офіційним ЗМІ – перевіреним джерелам інформації» – заявив голова ОДА. «Ще одне питання, котре я ходів би донести до наших громадян: у медіа з’явилася інформація, що міністр оборони Угорщини начебто прийняв рішення щодо передислокації військових підрозділів Угорщини ближче до кордону з Україною. Я сьогодні зранку провів зустріч з Генеральним консулом цієї країни паном Йожефом Бачкаі, який роз’яснив позицію Угорщини з цього питання. Він наголосив на тому, що у даний час всі військові підрозділи перебувають у місцях дислокації». Водночас за інформацією Віктора Микити міністр оборони Угорщини дійсно «звернувся із такою заявою, що у разі збільшення ескалації…, більш потужних військових дій, які можуть проводитися на Сході України, таке рішення може бути прийнято і певні військові підрозділи Угорщини будуть передислоковані ближче до кордону з Україною. Разом з тим їхня основна місія – гуманітарна. Вони очікують, що в такому разі через територію області транзитом проїде велика кількість громадян України, які захочуть потрапити до Угорщини. Відповідно буде надаватися допомога і організація їх перебування на території Угорщини або проїзду далі на захід. Також угорський консул наголосив на тому, що вони змушені вживати певних заходів безпеки у своїй країні, і хвилюються, що, можливо, якісь збройні формування будуть робити спроби перетнути кордон і потрапити до Угорщини» – розповів Віктор Микита. При цьому він наголосив: «Ми розуміємо, що це є дружні кроки сусідньої держави, яка на сьогоднішній день нас підтримує».
Також голова ОДА повідомив, що постійно спілкується з консулами іноземних держав, котрі перебувають на Закарпатті. І наскільки йому відомо всі вони разом із працівниками консульств знаходяться на роботі. Разом з тим сім’ї консулів знаходяться за межами України.
За словами очільника області планується організувати штаб. «Кожен день ми будемо збиратися і відповідно до ситуації, яка складається приймати рішення задля недопущення деструктивних дій на території області».
На запитання журналістів про роботу пунктів пропуску на кордоні Віктор Микита відповів, що вони працюють у штатному режимі. На даний час немає ніяких підстав обмежувати їх роботу.
Зі свого боку очільник управління СБУ в Закарпатській області Іван Рудницький запевнив, що «ситуація в області спокійна, і причин для хвилювання немає». За його словами всі представники національних меншин в області є захищеними. Відносно дипломатичних установ області також вживаються посилені заходи безпеки.
Керівник управління національної поліції Закарпатської області Ярослав Колесник повідомив, що сьогодні не вводиться ніякої комендантської години, а «відбувається посилення несення служби для правоохоронців». «Просто на даний час потрібно мати при собі документи, щоб можна було встановити особу… Перевірили і все» – запевнив Ярослав Колесник. «Люди живуть у своєму нормальному ритмі, а поліція несе службу більш прискіпливо. Ми посилились, активізувались, перевелись на цілодобове чергування. Немає ніяк підстав для хвилювання, живем нормальним життям, як і жили» – сказав він.
У свою чергу ужгородський міський голова Богдан Андріїв запевнив, що «місто працює, місто живе. Заклади громадського харчування, школи, садочки всі працюють. Якщо будуть якісь додаткові зміни ми будемо інформувати». На запитання журналістів про стан і кількість бомбосховищ у місті на Ужем Богдан Андріїв повідомив, що їх є загалом 42, вони є обстежені й більшість з них у придатному стані». На зауваження журналістів чи буде доведена інформація про ці бомбосховища до ужгородців, міський голова пообіцяв це зробити.
Руслан ФАТУЛА
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися