13623
14:04 17.062022

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС

Політика 6410

Європейська комісія рекомендує Європейській Раді надати Україні європейську перспективу і статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Про це президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала на брифінгу у Брюсселі, пише УНІАН.

«Європейська комісія рекомендує Європейській Раді, по-перше, що Україні надається європейська перспектива, і по-друге, що Україні надається статус кандидата», – наголосила фон дер Ляєн.

Президент Єврокомісії уточнила, що це має бути зроблено з розумінням, що Україна повинна втілити ряд важливих реформ.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого.

Після цього Україна заповнила і передала Єврокомісії опитувальник, який містить політичні та економічні критерії, за якими оцінюватиметься готовність України отримати статус кандидата на членство, а також оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.

А під час візиту до Києва 16 червня президент Франції Емануель Макрон заявив, що Франція, Німеччина, Румунія та Італія підтримують надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі.

Як пишуть у ЗМІ, історичне рішення з приводу надання або ненадання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу, можливо, буде ухвалене 23–24 червня на черговому саміті ЄС. І саме рекомендація Єврокомісії, можливо, матиме вирішальне значення.

«Карпатський об’єктив»

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах