13853
11:50 23.092022

Депутат Закарпатської облради виступила на форумі Центру досліджень європейської політики у Варшаві

Політика 6844

У Варшаві завершив роботу форум «Візія майбутнього Європейського Союзу, організований» CBPE – Центром досліджень європейської політики. На запрошення організаторів участь у заході серед запрошених з України взяла й депутат Закарпатської облради, керівник закарпатської Академії культури і мистецтв Наталія Шетеля.

Депутатка розповідала про співпрацю України і Європейського Союзу у культурному і мистецькому напрямках. Ось кілька тез із її виступу на одній із панелей форуму.

— Україна давно з Європою: з мовними запозиченнями, колядками, архітектурними стилями, правом, культурними традиціями, віросповіданнями тощо. Як писав відомий історик, філософ, публіцист України Михайло Драгоманов: «Найбільша частина національних відмін України від московії пояснюється тим, що Україна до 18 ст. була більше зв’язана з Західною Европою в суспільному і культурному процесі».

Тож іти з вами разом сьогодні – це як повернутися в родину, йти в ногу з часом, бути гнучким, мобільним, швидким. Бо які б виклики не були, Європа завжди знаходить нову розв’язку і відроджується у новій якості. Так буде і цього разу!

— Ми готові свої традиційні цінності нести у європейське товариство, освоюючи європейські цінності на теренах рідної України.

Наше найбільше бажання сьогодні – повести націю в успішне, мирне майбутнє, з пошаною до минувшини та з любов´ю до сучасності.

— Для поширення мобільності та працевлаштування фахівців галузі культури і мистецтва слід розширяти міжнародне співробітництво, співпрацю між країнами-членами Європейського Союзу на європейському рівні та за його межами. Окрім того, необхідно посилити можливості навчання впродовж життя для фахівців галузі культури і мистецтв, а також посилити роль країн-членів Європейського Союзу в наданні таких можливостей.

— Слушно створити надійні емпіричної основи для співпраці, спрямовані на цифровізацію спільних освітніх програм, а також стимулювати подальший розвиток інновацій у мистецькій освіті, модернізацію процесу навчання та викладання, розробку навчальних планів підготовки фахівців культури і мистецтв.

— Суть нашої співпраці — у підтримці процесу удосконалення професійної мистецької освіти, підготовці фахівців галузі культури і мистецтв, модернізація освітніх компетенцій першого (бакалаврат) та другого (магістратура) рівнів навчання та їх запровадження у розробці навчальних

— Ми готові до участі, інклюзивності та різноманітності стосовно запровадження творчих проєктів та культурно-мистецьких програм закладами вищої освіти культури і мистецтв України та країн-членів Європейського Союзу.

Зважаючи на зміни, пов’язані з отриманням Україною статусу кандидата у члени Європейського Союзу, варто зазначити, що Україна готова взяти участь у розробці та реалізації творчих проєктів та експериментальних програм із запровадження загальноєвропейських та національних цінностей в галузі культури і мистецтв на базі закладів вищої освіти культури і мистецтв України та країн-членів Європейського Союзу.

Про це інформує пресслужба Закарпатської облради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах