13891
09:14 8.102022

Держсекретар МЗС Угорщини відвідав Закарпаття і заявив, що його країна вже прийняла мільйон українців

Політика 83385

7 жовтня Закарпаття з робочим візитом відвідав Держсекретар МЗС Угорщини Томаш Менцер. Дипломат прибув на урочисте відкриття навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ, а також провів зустріч із головою Закарпатської ОВА Віктором Микитою у Берегові. Сторони обговорили, зокрема, різні питання транскордонного співробітництва та ін.

За результатами цієї зустрічі відбувся брифінг для ЗМІ. Першим виступив Томаш Менцер. Насамперед Держсекретар МЗС Угорщини заявив: «Ми дуже очікуємо миру, ми хочемо щоб закінчилися страждання і ми все будемо робити задля цього». Він також наголосив, що Угорщина, як сусідня держава України, зараз здійснює найбільшу гуманітарну акцію у своїй історії. «Ми прийняли вже більше мільйона біженців з України» – підкреслив дипломат.

«Для тих українців, хто хоче на тривалий час залишитись в Угорщині ми допомагаємо знайти роботу, а дітям допомагаємо у навчанні. Регулярно направляємо гуманітарні вантажі на Закарпаття, а також в інші області України. Наприклад, ці гуманітарні вантажі містять продукти харчування тривалого зберігання, гігієнічні засоби, засоби для догляду за дітьми, тощо» – розповів угорський урядовець. Також за його словами Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, перебуваючи на так званій донорській конференції у Варшаві, заявив про надання Україні допомоги у розмірі 37 мільйонів євро.

«Ми готові до відбудови будівлі школи та ЦНАПу поблизу Києва. Зараз відбувається координація співпраці з нашими українськими партнерами. Ми запропонували 1000 стипендій для тих українських студентів, які рятуючись від війни перебувають та мають намір продовжувати своє навчання в Угорщині. Також ми запропонували можливість лікування, як для поранених українських воїнів, так і для хворих дітей з України».

Томаш Менцер також розповів, що мав можливість зустрітися і поговорити з головою Закарпатської ОВА Віктором Микитою. При цьому він висловив визнання його ролі та роботи на Закарпатті. Зокрема, на думку дипломата він шукає те, що нині поєднує мешканців краю, а також піклується про мирне співжиття представників різних національностей в регіоні. «І в цьому ми завжди будемо допомагати, і завжди будемо партнерами» – наголосив Держсекретар МЗС Угорщини.

«Всі гуманітарні вантажі ми завжди узгоджуємо, і коли є сигнал про якусь необхідність, ми завжди на це швидко реагуємо. Як це, зокрема, було нещодавно з дитячим харчуванням» – запевнив він.

Томаш Менцер також висловив глибоке визнання та подяку за роботу керівництву Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, адже за його словами вони виконують величезну працю. «Студенти, які тут навчаються потрапляють у дуже гарні європейські умови. І про популярність закладу говорить той факт, що цього року був найбільший конкурс на вступ до інституту. Поряд з українською та англійською мовами навчання тут проходить також угорською. А викладання рідною мовою я вважаю дуже важливою умовою для існування та самозбереження національної меншини» – підкреслив Томаш Менцер. «Також необхідно відзначити ту величезну роль, котру взяли на себе керівництво і працівники інституту у прийомі вимушених переселенців та розподілі різного роду гуманітарної допомоги. Таким чином цей інститут є не просто закладом освіти, а виконує роль свого роду культурного та інтелектуального центру» – заявив дипломат.

«На наше переконання національні спільноти ніколи не розділяють країни а навпаки міцно їх зв’язують. А Закарпаття виконує особливу роль моста між Угорщиною і Україною» – наголосив Томаш Менцер і запевнив, що на підтримку Угорщини, як на сусіда і донора ми можемо розраховувати й надалі.

Також дипломат розповів, що під час зустрічі з Віктором Микитою, вони зокрема, торкалися питання про шляхи вивезення зерна з України.

У свою чергу голова Закарпатської ОВА повідомив, що з Державним секретарем Угорщини вони обговорили ряд питань щодо транскордонного співробітництва та визначили напрямки співпраці. «Були підняті питання стосовно збільшення пропускної спроможності пунктів пропуску, які сьогодні уже працюють, збільшення прикордонної інфраструктури для перевезення різного роду вантажів, в тому числі й продукції агропромислового комплексу. Проговорили, як саме ми будемо співпрацювати у цьому напрямку, а також ряд економічних питань про, які ще зарано говорити» – заявив очільник області. За його словами під час зустрічі було обговорено й ряд проектів щодо співпраці в плані підтримки внутрішньо переміщених осіб та багато інших поточних питань.

«Звісно, я подякував за співпрацю. Угорщина з перших днів війни допомагала нам. Допомагає і сьогодні» – наголосив Віктор Микита. За його словами треба віддати належне угорській Екуменічній службі, котра нещодавно надала невеликий будинок (хостел), де зможуть проживати переселенці – жінки з дітьми. Очільник ОВА розповів, що у Берегівській громаді є хаб, куди угорська Екуменічна служба та неурядові організації Угорщини постійно доставляють гуманітарну допомогу. Також ця служба фінансує відновлення будівель у Бучі та інших містах Київської області, які були зруйновані.

Окрім того голова Закарпатської ОВА розповів, що завдяки Генеральному консулу Угорщини Іштвану Бочкаї та заступнику міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяру, а також іншим представникам МЗС Угорщини пораненим на фронті співробітникам поліції була надана можливість виїхати на реабілітацію до Угорщини разом із сім’ями та проживати там у курортній зоні. «Нині ми працюємо, щоб відправляти на лікування до Угорщини українських військовослужбовців» – запевнив Віктор Микита і додав, що вже близько 7000 наших дітей (в першу чергу дітей українських військових) мали можливість відпочити на курортах сусідньої країни.

Руслан ФАТУЛА

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті прикордонники ліквідували «повітряний коридор», яким здійснювалася тютюнова контрабанда
13:39
Дива не сталося: «Минай» покинув українську Прем’єр-лігу
12:35
У селі Руська Мокра Тячівського району внаслідок аварії загинула 13-річна дівчина-пішохід.
18:13
Офіс “Зроблено в Україні” відкрито в Ужгороді
17:27
На Закарпатті зарибнювали водойми
17:20
Довелось повернувся додому пішки. На кордоні в Українця вилучили автомобіль. Відео
17:08
Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру у службовій недбалості експосадовцю міськради, який допустив масштабне забруднення земель громади
16:11
Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому призначають автоматично, а кому – за особистим зверненням
14:52
Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Закарпатті
14:36
На Закарпатті затримали переправника з «клієнтом»
13:22
Всі новини