1392
10:09 22.072016

«Децентралізаційний марафон» розпочато і в Закарпатті. ФОТО

Політика 2312

IMG_1511Сьогодні відбулася прес-конференція присвячена всеукраїнській акції «Децентралізаційний марафон». Про завдання та хід проведення акції в Закарпатській області розповіли Іван Ревтій, виконавчий директор Закарпатського Регіонального відділення Асоціації міст України, Олег Лукша, регіональний консультант з правових питань РВ АМУ, Іван Драгобецький, Полянський сільський голова.

Розпочався «марафон» 21 червня в Одесі під час ХІІ Українського муніципального форуму в присутності майже 250 голів громад. Цю всеукраїнську акцію ініціювала Асоціація міст України з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад. Лозунг марафону «1000 громад на старт».

«Децентралізаційний марафон» – це широкомасштабна акція, яка має охопити всі регіони України. Протягом півроку, з червня по грудень, у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації.

Іван Ревтій повідомив, що у 2014 році прийнята концепція про повне реформування та децентралізацію. Першим кроком була бюджетна децентралізація, що розпочалась у 2015 році. «Влада має звернути увагу на місцеве самоврядування, оскільки це найближчий орган до людей і він має отримати більше прав. Можу розповісти про перші позитивні кроки по об’єднанню громад – в багатьох сільських та селищних радах прийняті розпорядження про ініціювання об’єднання, прийняті перші рішення сесій, а в ОДА надійшли пропозиції на вивчення, тобто на надання заключення про доцільність створення тієї чи іншої громади», – наголосив експерт.

Основна ідея – всебічне роз’яснення всіх переваг, які можуть надати більші права, відповідальність та фінансове забезпечення громадам.

Олег Лукша розповів про основні етапи створення територіальних громад та конституційні зміни що ними передбачені. Тобто, замість обласних і районних адміністрацій створюються виконкоми.

«Сильні спроможні громади – це сильна спроможна держава. Все це робиться перед усім для того, щоб покращити життя громадян», – констатував Олег Лукша.

Іван Драгобецький сільський голова с. Поляна, що у Свалявському районі розпочав створення територіальної громади, залучивши всі навколишні села: «Про створення об’єднаних територіальних громадах було багато розмов і нарешті ми зрозуміли, що без цього ніяк. Ми мусимо брати все в свої руки та самі правильно розпоряджатися фінансовими надходженнями. Хоч Поляна і має бюджет у 2 млн. грн., разом з нами згуртовуються села з бюджетом в 600 тис., відповідно, ми маємо створити однакові умови для всіх та суттєво їх покращити».

На даний момент, в Закарпатській області в процесі створення є 15 громад.

Загалом по Україні, станом на червень 2016 року перші вибори відбулися у 13 громадах і таким чином сьогодні в Україні сформовано 172 об’єднані територіальні громади. На 31 липня призначено перші вибори ще у п’яти об’єднаних територіальних громадах.

Вікторія КОПИНЕЦЬ, фото автора

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини