Угорщина відстоює інтереси закарпатських угорців і на рівні НАТО
Угорщина підтримає інтеграційні зусилля України лише за умови повернення прав угорської нацменшини Закарпаття, повідомив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на своїй сторінці в соцмережі.
На пресконференції після засідання Комісії Україна – НАТО Сійярто зазначив, що зустріч у такому форматі відбулася вперше за шість років, оскільки на Генерального секретаря Альянсу чинився такий тиск, що він був змушений скликати зустріч, незважаючи на незмінну позицію Угорщини.
За словами урядовця, Генсек та міністри закордонних справ Греції, Хорватії, Канади й Туреччини говорили на заході про повагу до прав національних меншин.
Сійярто нагадав, що права закарпатських угорців в Україні систематично урізають з 2015 року. Останнім прикладом цього є те, що з вересня 2023-го не зможуть функціонувати школи національної меншини, незважаючи на те, що зараз в Угорщині українці навчаються в 1300 навчальних закладах. На Закарпатті під загрозою припинення роботи опинилося 99 угорськомовних шкіл. Більше того, права вибору мови навчання позбавили і виші, це нововведення торкнеться двох угорськомовних вищих навчальних закладів.
«Я чітко дав зрозуміти, що поки угорській громаді в Україні, закарпатським угорцям не повернуть ті права, які вони мали до 2015 року, ми не будемо підтримувати жодне інтеграційне рішення щодо України», – повідомив Сійярто.
«Як і досі, ми завжди будемо відстоювали інтереси закарпатських угорців, їхні права», – попередив він.
Сійярто підкреслив, що деякі учасники зустрічі робили доволі войовничі заяви про військову перемогу та поставки зброї, тоді як про мир ішлося мало.
«Тож позиція Угорщини і тут, у НАТО, є унікальною, адже ми говоримо голосом миру, ми не посилюємо риторику війни», – зазначив він, а відтак підкреслив, що серед жертв бойових дій є й угорці, оскільки у військо призвали дуже багато представників закарпатської угорської громади.
Міністр наголосив, що Угорщина як сусідня країна беззастережно прийняла понад мільйон біженців з України й українські діти-біженці та студенти навчаються у 1300 угорських освітніх закладах.
«Наслідки війни для Угорщини серйозні, але ми понад наші сили підтримуємо Україну гуманітарною допомогою. Більше того, уже беремо участь у відбудові шкіл та лікарень», – зазначив Сійярто.
Відтак міністр додав, що угорський уряд вважає мирний план Китаю пропозицією, яку варто обговорити.
Сійярто переконаний, що на сьогодні ризик третьої світової війни великий як ніколи, тому важливо підтвердити рішення НАТО, згідно з якими Альянс не є стороною у війні й робитиме все, щоб уникнути прямого конфлікту НАТО – росія.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися