![15074](https://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-01-38-20still012.jpg)
15 млн на підтримку військових: в Ужгороді відбулося засідання сесії міськради
У вівторок, 8 серпня, відбулося засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. На порядку денному в міських обранців було понад півсотні питань. Перед початком роботи сесії міський голова Богдан Андріїв нагородив грамотою студентку Богдану Лехман, яка стала дворазовою переможницею чемпіонату Європи з армреслінгу.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-00-49-10still006-1024x576.jpg)
Після засідання депутатських комісій та хвилини мовчання, депутати взялися до розгляду порядку денного.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-00-24-02still004-1024x576.jpg)
Насамперед затвердили звіт про виконання бюджету Ужгородської міської територіальної громади за січень-червень 2023 року. За цей час до міського бюджету надійшло 1 124 926,6 тис. грн. або 101,6 % уточненого планового показника. За підсумками І півріччя 2023 року дохідну частину бюджету територіальної громади міста за питомою вагою складали: 84,2 % – податки, збори та інші платежі в обсязі 947 370,8 тис. грн; 15,8 % – офіційні трансферти в сумі 177 555,8 тис. грн. Податок на доходи фізичних осіб у звітному періоді залишився базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету територіальної громади міста (70,7%). Фактичні надходження його склали 630 571,2 тис. грн. або 93,2 % планового обсягу 676 600,0 тис. грн. (-46 028,8 тис. грн.).
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-00-58-22still007-1024x576.jpg)
Також заслухали звіт «Про виконання цільових програм у сфері охорони здоров’я міста Ужгород за 2022 рік». У звіті йшлося про програми, які стосуються підтримки медичної сфери Ужгородської громади. До прикладу: «Розвиток нефрологічної та гемодіалізної служби на 2018-2022 роки»; Програми медичного забезпечення ветеранів, інвалідів Другої світової війни та учасників бойових дій на 2018-2022 роки; Міської цільової соціальної Програм протидії захворюванню на туберкульоз, цукровий діабет тощо.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-00-36-06still005-1024x576.jpg)
Окремим рішенням Ужгородська міська рада підтримала кандидатури трьох авторів на присвоєння звання «Лауреат міської премії імені Петра Скунця». Вирішили визнати переможцями та призначити грошові премії у розмірі 20 000 кожному: у номінації «Краєзнавча література» Борису Жулканичу за книгу – «Ужгородський некрополь Кальварія. Відкрита книга пам’яті» і Василю Коцану за книгу – «… А я свою вишиванку д’серцю пригортаю …»; у номінації «Альбомне видання» – Людмилі Корж-Радько за книгу-альбом «Людмила Корж-Радько».
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-01-10-15still008-1024x576.jpg)
Відтак затвердили План заходів із реалізації Стратегії створення безбар’єрного простору у м. Ужгород на 2023-2024 роки. За інформацією департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, передбачається 6 основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадська, освітня та економічна. Одними із головних питань цієї сесії – надання фінансової допомоги ЗСУ. Зокрема, за рахунок перерозподілу коштів міського бюджету – 15 мільйонів гривень спрямують на підтримку військових.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-01-38-20still012-1024x576.jpg)
Також було прийнято Програму посилення соціального захисту громадян міста «Добра справа» на 2024 – 2026 роки. Йдеться про надання матеріальної допомоги містянам, що опинилися в скрутному становищі, та інших виплат громадянам, які потребують соціальної підтримки.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-01-14-08still009-1024x576.jpg)
Ще одним рішенням виділили із міського бюджету 685 000 гривень для матеріальної допомоги ужгородцям. Із них 400 000 гривень – жителям міста, помешкання яких постраждали під час негоди у липні.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-01-29-03still011-1024x576.jpg)
285 000 гривень – на матеріальну допомогу ужгородцям, які мають складні захворювання і потребують лікування.
![](http://politika.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/08/1080-2500-01-19-01still010-1024x576.jpg)
Відтак міський голова Ужгорода оголосив перерву в роботі засідання.
Христина БІКЛЯН
Відео – Дмитро МИСЬ
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися