15343
18:33 11.112023

Закарпаття може стати мостом України до ЄС, але є умови, — Віктор Микита

Політика 5834

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита вважає, що державне і приватне партнерство повинні бути в основі розвитку Закарпаття, як мосту між Україною та ЄС.

Про це він розповів на форумі Re: Open Zakarpattia 2023.

“Треба допустити приватний бізнес до пунктів пропуску, який створить сервісні центри, умови роботи для митників і прикордонників, і ми збільшимо пропускну спроможність. Також треба співпрацювати з закордонними партнерами”, — каже Віктор Микита.

Він зауважив, що розвивати логістичні шляхи на півдні країни наразі нерентабельно. Інвестор не готовий вкладати, коли не знає, як розвиватиметься ситуація. Доцільніше розвивати наявні пункти пропуску, зокрема на Закарпатті, співпрацювати зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією і будувати транспортні шляхи саме в тому напрямку.

“У першу чергу треба говорити про збільшення товаропотоку, у нас релокована велика кількість бізнесу, виробничі процеси потужні, але у нас “вузьке місце” — саме кордони, коли експортна продукція не може вчасно покинути кордони країни. Це велика проблема сьогодні, потрібна регуляторна політика не так парламенту, як кабінету міністрів. Треба сідати уряду, парламенту, місцевій владі, закордонним партнерам і чітко вирішувати, куди ми йдемо взагалі”, — додав голова Закарпатської ОВА.

Віктор Микита також зауважив, що Закарпаття з часу повномаштабного вторгнення залучило 500 млн. євро українського бізнесу завдяки релокованим підприємствам. Проте виникають проблеми з сировиною, а також робочою силою.

“300 тисяч внутрішньо переміщених осіб в області, працювати немає кому. Релокувалося 400 компаній, створено близько 10 тисяч нових робочих місць протягом року. Але бізнес не може набрати повітря в легені і почати працювати – немає кому. Ми розуміємо – мобілізація, не вистачає людей. Але щоб армія воювала, повинна працювати економіка. З цим у нас досить важко”, — прокоментував голова Закарпатської ОВА.

Джерело

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах