Голова Закарпатської облради бере участь у тематичній польсько-українській робочій зустрічі
Проходить вона упродовж 10-11 серпня ц.р. у м.Трускавець Львівської області і присвячена обговоренню проблем та перспектив розвитку туризму в Карпатському Єврорегіоні. Її ініціатори – Львівські обласна державна адміністрація та обласна рада, а також Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна”.
Серед учасників – представники профільних міністерств, народні депутати України, керівники карпатських регіонів України та Польщі.
З вітальними промовами виступили: Олег Синютка, голова Львівської ОДА, Давід Лясек, заступник Міністра спорту та туризму Республіки Польща та ін.
Зазначалось,що Карпатські регіони (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька з українського боку, Підкарпатське воєводство – з польського) володіють величезним потенціалом розвитку туризму. З огляду на покращення стану дорожньо-транспортної інфраструктури туристична привабливість регіону зростатиме.
“Немає жодних сумнівів, що Польща й Україна йдуть разом, зокрема і в галузі туризму. Ці дві країни спільно будують майбутнє,- наголосив Давід Лясек. – Ми повинні створити такий туристичний пакет, який би сприяв тому, щоб люди з усього світу приїжджали в Карпати. Від імені польського уряду і парламенту ми будемо звертатися в Брюссель із проханням виділити кошти для розвитку Карпатського Єврорегіону – підтримки і відновлення спільної історичної, туристичної, природної спадщини”.
Перед учасниками робочої зустрічі виступив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс. Він насамперед подякував її організаторам та зазначив, що ця зустріч назрівала уже давно. Адже ще у 2010 році Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи спеціальними Резолюцією та Рекомендаціями щодо сталого розвитку гірських регіонів на прикладі Карпатських гір закликав місцеві і регіональні влади Карпатського регіону визнати, що стійкий розвиток гірських регіонів не можуть бути досягнуті в ізоляції, а вимагають розширення і поглиблення офіційного і неофіційного, транскордонного і міжрегіонального співробітництва. А в розробленій на виконання цих документів стратегії розвитку Карпатського регіону туризм визначений як пріоритетний напрямок для стимулювання місцевої економіки. Позаяк ця галузь володіє великим потенціалом, може принести користь для гірських мешканців, зробити їх території привабливими на основі поваги до їхніх традицій та навколишнього середовища.
Органи місцевої влади та місцевого самоврядування Закарпатської області взяли ці настанови на озброєння і намагаються ефективно використати наявний туристично-рекреаційний потенціал у комплексі заходів економічного і соціального розвитку.
Далі Михайло Рівіс наголосив на унікальності географічного розташування Закарпаття, великому природно-рекреаційному та курортному потенціалу, самобутніх історії і культури, розгалуженості мережі туристично-рекреаційних, санаторно-курортних та готельних закладів. Та підкреслив, що в області діє ряд регіональних програм з розвитку галузі, проводиться постійна робота щодо покращення дорожнього та транспортного сполучення, облаштування автостоянок, будівництва закладів розміщення та харчування поблизу туристично-рекреаційних об’єктів.
–На жаль, розвиток цієї галузі, яка на Закарпатті серед пріоритетних, стримується багатьма факторами і проблемами, вирішення яких у великій мірі залежить від центральних органів виконавчої влади та законотворців, – наголосив Михайло Михайлович. – Недостатньо фінансується розбудова дорожньої інфраструктури. Прокладання якісних доріг є головною вимогою для залучення туристів. На загальнодержавному рівні невирішеним залишається питання видачі дозволів для здійснення туристичного супроводу. На території Закарпаття термінового вирішення потребує питання щодо легалізації виноробства та пивоварства.
–Для розвитку іноземного туризму дуже важливо усунути бар’єри на кордоні. Донині доводиться долати сотні кілометрів обхідних шляхів через існуючі пункти пропуску на українсько-польському та українсько-словацькому кордонах аби потрапити, скажімо, до унікальних Ужанського парку України та Бещадського парку Польщі. Відкриття пункту пропуску, про який йдеться не один рік на різних рівнях, «Лубня-Волосате» на українсько-польському кордоні, дало б можливість для подорожей в обидва боки, для використання прикордонних оздоровчих, туристичних і спортивних баз повіту Леско та Великоберезнянського району. Тому ми глибоко надіємося на підтримку наших польських колег у цьому питанні, – підсумував Михайло Рівіс та побажав всім учасникам форуму успіхів у розбудові регіонів.
Після виступів відбулося підбиття підсумків та ознайомлення із туристичним та рекреаційно-курортним потенціалом міста Трускавець.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися