15656
16:01 1.032024

ТУКЗ-КМКС отримав відповідь на звернення щодо спецдозволів на перебування у прикордонні

Політика 3819

Як ми повідомляли раніше, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович звернувся у листі до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо скасування спецдозволів на перебування у прикордонній зоні українцям, які постійно проживають і працюють на цих територіях.

За результатами розгляду зазначеного у листі прохання компетентні органи надали наступну відповідь: «Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, до передбачені Конституцією та законами України».

Зазначається, що з метою забезпечення на державному кордоні України належного порядку Кабінетом Міністрів України встановлюється прикордонна смуга, а також можуть встановлюватися контрольовані прикордонні райони.

«Прикордонна смуга встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону України на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок озер та інших водойм, з урахування особливостей місцевості та умов, визначених Кабінетом Міністрів України. До прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення», – йдеться у відповіді.

Дозвіл на в’їзд у прикордонну смугу надає Державна прикордонна служба України, котра у разі необхідності може запроваджувати додаткові тимчасові режимні обмеження на цих територіях.

Нагадаємо, уряд України 7 грудня 2023 року вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. №1147 «Про прикордонний режим». Змінами передбачено, що громадяни України мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їхню особу. Зміни у негативному аспекті торкаються мешканців п’яти районів Закарпаття.

VV

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах