16414
13:22 5.112024

Закарпаття відвідали представники Ради Європи

Політика 2901

На Закарпатті з моніторинговим візитом перебувають представники Ради Європи, директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, народні депутати.

Їхня мета – оцінити ситуацію, потреби національних меншин, зокрема ромів, доступ до якісної освіти мовами нацспільнот.

У межах зустрічі із делегацією обговорили актуальні питання разом із представниками різних нацменшин Закарпаття.

Слід зазначити, що ситуація у сфері міжнаціональних відносин у краї стабільна і контрольована. Задля забезпечення прав, інтересів національних та етнічних меншин Закарпаття підтримуємо постійний діалог із лідерами громад, представниками громадських та благодійних організацій.

Цей візит важливий, оскільки дозволяє обʼєктивно проаналізувати ефективність впровадження Закону України «Про національні меншини (спільноти) України», Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року та Державної цільової програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року. Водночас забезпечення прав людини, зокрема і представників нацменшин, – одна з умов вступу України до ЄС.

Делегація проведе низку зустрічей у різних куточках Закарпаття, відвідає заклади освіти, де навчаються нацменшини, місця компактного проживання ромів тощо. Очікуємо результатів моніторингу, щоб врахувати їх у подальшому.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Трьох проросійських інтернет-агітаторів викрили на Закарпатті
14:02
На пожежі у селі Минай загинув 40-річний чоловік
13:49
В Ужгороді скаржаться на запах водопровідної води: у Водоканалі пояснили причину
13:26
На пункті пропуску «Солотвино – Сігету Мармацій» понад два місяці ремонтуватимуть аварійний міст через Тису
13:00
За організації БФ Закарпатських Баптистів Місія лікарів-волонтерів навідалася до громад Берегівщини
12:31
ФК «Ужгород» у спарингу розгромив аматорський колектив
12:11
З 1 липня призначення і виплата державних соціальних допомог на Закарпатті – у віданні Пенсійного фонду
11:55
У Мукачівському районі сталася пожежа
11:28
На Рахівщині скерували до суду обвинувальний акт щодо керівника поштового відділення, яка привласнила майже 70 тис грн
11:03
На Закарпатті за 3 місяці зафіксовано 1 випадкок укусу змією
10:40
Всі новини
Головне