Державних службовців Закарпаття вчать впроваджувати європейські стандарти для національних меншин
Ознайомити з вправами на подолання наслідків нестандартних національно-етнічних конфліктних ситуацій, а також з нейтралізації емоційної напруги, допомогти усвідомити особливості реалізації етнічної політики в полікультурній державі покликаний дводенний семінар для державний службовців, який розпочався 7 квітня в Ужгороді.
На тренінг, організований Асамблеєю національностей України спільно з представництвом фонду імені Фрідріха Еберта в Україні зібрали активних працівників обласної, районних та міських адміністрацій Закарпаття, які керують відділами по роботі з молоддю, освітою та міжнаціональними відносинами. Долучилися до навчань, зокрема, фахівці з Івано-Франківщини.
У семінарі беруть участь і представники Закарпатської ОДА – директор департаменту освіти Ганна Сопкова, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Міцьо, заступник начальника управління культури Іван Канюка, а також заступник начальника відділу національностей та релігій Наталія Шутанич.
Як зазначив, відкриваючи захід, голова Асамблеї Національностей України Ровшан Тагієв, перші з серії семінарів пройшли минулоріч у столиці та місті Одеса. Закарпаття ж нині обрали для проведення з огляду на унікальність регіону, адже тут мешкають представники багатьох культур та національностей.
Начальник відділу національних меншин та української діаспори Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Володимир Ходаківський наголосив, Закарпаття представляє одну з найкращих моделей взаєморозуміння між державою та громадськими організаціями національних меншин.
Із вітальним словом до запрошених звернувся начальник відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Анатолій Салай. Він підкреслив, на Закарпатті конфліктів на національному ґрунті ніколи не виникало. «Історично так склалося, що ми навчилися мирно жити поруч та допомагати один одному, задовольняти потреби всіх без винятків націй та народностей, які мешкають в області. Керівник краю та очільники районів і міст краю приділяють цьому питанню велику увагу», – наголосив він. Анатолій Салай від імені голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля побажав учасникам плідної роботи.
Протягом двох днів на учасників семінару чекають цікаві лекції про історію та культуру етносів, огляд законодавчої міжнародної та української бази про національні меншини, обмін досвідом роботи в регіонах, а також психологічні тренінги.
Прес-служба Закарпатської ОДА
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися