1915
13:39 8.102016

Безвізовий режим з ЄС для українців наближається?

Політика 2086

Two Ukrainian passports, stamps of border crossing and map of Europe

26 вересня на засіданні Комітету Європарламенту із громадянських свобод і внутрішніх справ (LIBE) було вирішено внести Україну до переліку країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим. Варто зазначити, що цей комітет є профільним у згаданому питанні й тому відіграє чи не основну роль у схваленні безвізового режиму для України в Європарламенті.

Результати голосування зустріли оплесками

За проголосували 38 членів комітету, проти – чотири, один утримався. Результати голосування члени LIBE зустріли оплесками. Комітет також проголосував за початок переговорів між трьома європейськими інституціями щодо безвізового режиму для нашої держави. При цьому члени комітету відхилили всі поправки до звіту доповідачки з українського питання Марії Габріел, котра виступила з пропозицією скасувати візи для громадян України. Більшість з цих поправок, на думку українських експертів, була внесена депутатами-євроскептиками та спрямована на гальмування безвізового режиму, пише «Українська правда».

Уже 29 вересня питання безвізового режиму з нашою країною підтримав і Комітет Європарламенту в закордонних справах.

Україна виконала всі зобов’язання

За словами численних експертів, Україна вже виконала всі свої зобов’язання перед ЄС для отримання безвізового режиму. Однак залишився ще ряд формальностей.

Так, 11 жовтня питання надання Україні безвізового режиму мають розглянути на засіданні Ради з питань юстиції та внутрішніх справ Євросоюзу. Потім за безвізовий режим з нашою державою повинен ще проголосувати Європарламент у цілому, а не лише окремі комітети. Після цього рішення депутатів ЄП має затвердити ще один законодавчий орган Європи – Рада Євросоюзу на рівні міністрів внутрішніх справ країн ЄС. Голосування Ради ЄС відбуватиметься за принципом «кваліфікованої більшості», який передбачає, що за рішення мають проголосувати 55% країн – членів ЄС, які представляють 65% населення Євросоюзу. У той же час заблокувати рішення про безвізовий режим можуть як мінімум чотири країни, що представляють 35% населення.

Далі, через 20 днів після прийняття рішення Радою ЄС та його офіційної публікації, безвізовий режим для українців набуде чинності.

Поки невідомо, коли голосуватиме Європарламент і, відповідно, коли зможе прийняти рішення Рада ЄС. Однак ще в липні цього року єврокомісар з питань європейської політики Йоганнес Хан заявив: «Ми сподіваємося, що зможемо прийняти наше рішення найпізніше в жовтні».

Механізм призупинення дії безвізового режиму

Важливим є факт, що в Європарламенті вже розробляють механізм призупинення дії безвізового режиму, котрий дасть йому «важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи» в Україні. Про це заявив євродепутат від Польщі, доповідач з питань України в Комітеті із закордонних справ ЄП Яцек Саріуш-Вольський у коментарі DW.com. «Механізм призупинення дії безвізового режиму, який наразі перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів та критеріїв», – заявив європолітик. Окрім того, він наголосив, що безвізовий режим має бути наданий Україні вже зараз, проте радить Києву не забувати, що паралельно з цим буде представлено й механізм призупинення «безвізу», щойно його положення розроблять.

За якими умовами будемо їздити

Якщо візи все ж скасують найближчим часом, то українцям, які захочуть одразу побувати в Європі, потрібно пам’ятати про ряд умов. Так, без візи до Євросоюзу можна потрапити тільки з біометричним паспортом. Окрім того, віза не потрібна виключно при короткострокових поїздках – до 90 днів. Якщо хтось пробуде в ЄС довше цього терміну, то може взагалі отримати заборону на в’їзд на його територію. Також «безвізова» поїздка виключає можливість працевлаштування в Європі. Для тих, хто хоче поїхати в Євросоюз, аби знайти роботу, все одно доведеться отримати візу. Приблизно те саме стосується й навчання для українців у країнах ЄС. Без візи це буде можливо тільки в тому разі, якщо навчання триває не більше 90 днів.

Основним документом, який потрібно буде мати при собі для перетину кордону без візи, – це біометричний паспорт. Але на митниці у вас можуть попросити документи, що підтверджують вашу платоспроможність та запитати про мету поїздки, яку ви повинні підтвердити документально.

Руслан ФАТУЛА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах