1963
11:34 14.102016

Поневіряння Рівіса та суперечки депутатів: в Ужгороді стартувала V сесія Закарпатської обласної ради. ВІДЕО

Політика 2022

У четвер, 13 жовтня, в Ужгороді відбулося перше пленарне засідання V сесії Закарпатської обласної ради. У залі зареєструвались більше 50 депутатів, у президії – голова ради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник – Петро Грицик.

%d1%8d%d0%bf%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b4-01-00_01_24_10-%d0%bd%d0%b5%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%b2%d0%b8%d0%b6%d0%bd%d0%be%d0%b5-%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5001

Перед початком роботи усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих на війні героїв – наших земляків: солдата 128-ї бригади Давида Гамсахурдія, який отримав важкі осколкові поранення під час обстрілу шахти Бутівка; уродженця Іршавщини, добровольця, офіцера 93-ої ОМБ Мирослава Мисла, що загинув біля Кримського на Луганщині та жителя Великих Лаз Віктора Брензовича, котрий ціною власного життя врятував дівчинку в ході обстрілів під Донецьком.

Після цього головуючий проінформував депутатів про нові кадрові призначення в області та про основні події, що відбулися в раді у міжсесійний період.

Не сепаратист…

Користуючись нагодою Михайло Рівіс вирішив висловити свою позицію щодо резонансного інтерв’ю, в ході якого, нагадаємо, він, зокрема, заявив: «якщо уряд хоче бачити Закарпаття у складі України, то вони повинні не забувати, що наш край існує». Саме ці слова голови облради нині обговорюють численні регіональні та всеукраїнські ЗМІ. А на адресу останнього лунають численні звинувачення у сепаратизмі. Отож Михайло Рівіс, дещо схвильованим тоном наголосив: «мені, чесно кажучи, дуже неприємно, що із мого 40 хвилинного інтерв’ю була вихоплена одна фраза, яка ставить під сумнів проукраїнську налаштованість не тільки мене особисто, а й всього депутатського корпусу Закарпатської облради. Тут нема жодного сепаратиста і всі люди, які тут є обрані народом. Вони хочуть тільки добра, миру і процвітання своєму краю. Тому я прошу вас у майбутньому трактувати мою позицію раз і назавжди: я бачу розвиток Закарпаття тільки у межах України – вільної, незалежної України!». Водночас голова облради пояснив, що бажає своєму краю і процвітання. «Я вважаю неприпустимим, що фінансування області в декілька десятки разів є від’ємне порівняно із нашими сусідами. Один мільярд 300 млн грн. – на фінансування доріг Івано-Франківщини, 2, 2 мільярди – Львівщини і 70 мільйонів – на фінансування Закарпаття. Я буду піднімати це питання на всіх рівнях, доки я на цій посаді. Тому що цього бажає весь депутатський корпус і ми голосували за це неодноразово. І будемо добиватися всіма- я ще раз наголошую – достойними і законними методами, щоб Закарпаття було рівне серед інших при розрахунках фінансування всіх програм, які існують» – заявив Михайло Рівіс.

Політичні розбірки та довгий порядок денний

Політичний момент вирішили використати депутати від ЄЦ. Так голова цієї фракції Золтан Лендєл одразу виступив з гучною заявою про те, що Закарпаття є українською землею і залишиться невід’ємною частиною нашої великої держави та звинуваченнями через вищезгадані слова на адресу голови облради Михайла Рівіса у нестачі політичного досвіду й навиків. А після натхненної промови Золтан Лендєл запропонував депутату обласної ради Інгрід Туріс здати мандат у зв’язку з тим, що вона нещодавно покинула партію ЄЦ. Пані Туріс на таку пропозицію не відреагувала. Натомість депутат від БПП Денис Ман запросив її до своєї партії.

Далі депутати таки приступили до формування порядку денного, який визначали більше години. Деякі з них почали скаржитись на таку неквапливу роботу обласної ради. Відтак головуючий почав швидко зачитувати депутатські запити, котрих як завжди було чимало. Вони стосувалися різних питань, зокрема будівництва та ремонту автодоріг, об’єктів інфраструктури та ін. Звіт про виділення земельних ділянок закарпатцям-учасникам АТО народні обранці перенесли на наступне пленарне засідання, оскільки керівництво обласного Держгеокадастру перебуває на нараді у столиці.

Видобувати чи ні?

Гострі суперечки між депутатами точились навколо питання продажу на аукціоні дозволу на розробку родовищ бентонітових глин на Виноградівщині. Депутат Наталія Костилеба-Веремчук, яка лобіює дане питання, пояснила, що надання дозволу на розробку родовища принесе додаткові робочі місця та збільшить надходження до місцевого бюджету. Однак депутат Віктор Русин несподівано заявив, що підприємство, яке просить дозвіл на розробку, нібито потребує його для відмивання грошей. Народні обранці ще довго сперечались відмовити чи дозволити у наданні погодження щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами. Врешті ніякого рішення прийнято не було.

Суперечки щодо кадрів

Сперечались депутати і щодо кадрових призначень. Зокрема на посаду керівника Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т.Легоцького не затвердили Василя Шебу, який до цього довгі роки керував організацією. За відповідне рішення проголосувало лише 30 депутатів із 33 необхідних. Проти цієї кандидатури виступила начальник управління культури Закарпатської ОДА Вікторія Фролова. Відстоював даного кандидата начальник департаменту економіки Закарпатської ОДА Денис Ман, який виступив із пропозицією повернутися до розгляду цього питання.

Досить емоційно депутати розглядали проект рішення про звільнення директора КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської облради – Валерія Грищенка, який нещодавно написав заяву на звільнення за згодою сторін. Натомість депутати від «Опоблоку» зажадали пояснень, куди той подів грант на мільйон євро на розвиток туризму в області і «куди пропали 200 тисяч євро». Валерій Грищенко натомість переконував, що його контракт закінчився, тому і звільняється, а звіт по гранту поданий до грантодавача, тобто ЄС. «Стосовно 200 тисяч євро. Ці кошти знаходилися на рахунках банку «Хрещатик», а він припинив свою діяльність і це не наша вина. На сьогодні подані усі необхідні документи до відповідної комісії і кошти мають бути повернені» – пояснив він. Врешті депутати чиновника звільнили, але ні виконувача обов’язків, ні нового керівника комунального підприємства так і не призначили.

Сесію не закрили

Загалом цього дня депутати працювали понад 5 годин, однак сесію не закрили. Народні обранці внесли зміни й доповнення до низки діючих регіональних програм, розглянули багато питань про надра та майно, хід виконання обласних програм за минулі роки та ін.. Окрім того, народні обранці затвердили перспективну та багатообіцяючу програму співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та округом Верхня Франконія (Німеччина). Водночас чимало питань було перенесено на наступне пленарне засідання, з датою проведення якого наразі не визначились.

Руслан ФАТУЛА

Відео: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини