
Приватизація «Червоної ружі» та низки земельних ділянок: найцікавіше з сесії Ужгородської міськради
У вівторок, 18 жовтня, відбулася чергова VІІІ сесія Ужгородської міської ради VІІ скликання. У залі зареєструвалися 31 депутат. На порядку денному у міських обранців було більше півсотні питань.
Першим розглянули питання мешканців гуртожитків по вулицях Загорській, Гвардійській та Одеській. Йдеться про надання дозволу на їхню приватизацію та передачу в оперативне управління. Оскільки на сесію з’явилися жителі цих гуртожитків, озброєні плакатами та рупором – депутати невідкладно включили питання в порядок денний та проголосували за нього.
Далі міські обранці вже традиційно виділили низку грошових допомог малозабезпеченим жителям міста, а також подарували житло ужгородці Ілдико Кашай. Жінка є інвалідом, виховує двох неповнолітніх дітей, одна з них теж з обмеженими можливостями.
Відтак депутати додали грошей на фінансування кількох програм в галузі охорони здоров’я. Зокрема йдеться про програму пожиттєвої терапії людей з інвалідністю з ендокринологічними захворюваннями. На неї виділили 111,2 тис. гривень. Програму розвитку нефрологічної і гемодіалізних служб дофінансовують до 2347,5 тис. грн. На протидію туберкульозу тепер передбачено 289 тис. грн., а на програму лікування діабету – 2 млн. 106 тис. грн.
Справа в тому, що ці програми були затверджені у 2013-2014 роках, коли рівень інфляції був значно меншим у порівнянні з 2016-им. Крім того, збільшення коштів на ці програми на 2017 рік пов’язане з підвищенням індексу споживчих цін, а саме збільшення мінімальної зарплати, тарифів на комунальні послуги, зростанням цін на медикаменти, продукти харчування та інші товари.
Майже одноголосно міські обранці підтримали і програму профілактики, діагностики та лікування злоякісних новоутворень у населення м. Ужгорода на 2017 рік. Враховуючи орієнтовні розрахунки потреби, річне фінансування становитиме 773,8 тис. грн.
Не забули депутати і про благоустрій міста. Зокрема довиділили гроші на ремонт вуличного освітлення, а також прийняли рішення, згідно з яким за будівельні майданчики, які тимчасово будуть розміщені в Ужгороді, буде встановлена фіксована оплата. Відтепер забудовники мають підписати договір з міськрадою на те, що вони будуть користуватися елементами благоустрою міста, які є комунальною власністю. У центрі Ужгорода плата буде становити 35 гривень у місяць за квадратний метр.
Далі депутати вирішили назвати сквер біля квіткового магазину, що на площі Дружби народів. Тепер він буде носити ім’я одного з фундаторів Словацької держави Мілана Ростіслава Штефаніка. До слова, зараз там вже ведеться спорудження пам’ятника цьому відомому діячеві.
На цьому засіданні міські обранці також внесли зміни до додатку з переліком об’єктів, які включені до Програми приватизації в місті на 2016-18 роки. Програму приймали у квітні цього року. За кожен об’єкт голосували окремо. Зокрема депутати дозволили приватизувати: нежитлове приміщення загальною площею 39,9 кв.м по вул. Мукачівська, 20 (викуп ПП «Інвазор»); майстерню художника А. Ковача загальною площею 29,9 кв.м. м. Ужгород по вул. Крилова, 12; вбудовані приміщення загальною площею 214,7 кв.м. по вул.Тімірязева, 18 викуп (ФОП Кадар І.В.); а також колишній ресторан «Червона Ружа» площею 1896 м² за адресою Корятовича,1 – Фединця, 2, яка до цього перебувала в оренді, а зараз її дозволили викупити ТОВ “Червена Ружа”. Як вже писав «Карпатський об’єктив», будівлю хотіли приватизувати ще на попередній сесії міськради, однак тоді питання попросила відкласти прокуратура, яка мала перевірити законність продажу. За словами, міського голови, орендар увесь час справно сплачував орендну плату, а зараз забажав викупити будівлю, аби привести її до ладу.
Згадали депутати і про зелену зону біля Закарпатського облмуздрамтеатру, яку нещодавно намагалися забудувати. Міські обранці дали доручення розробити детальний план цієї території, аби унеможливити там забудову.
Наприкінці сесії депутати розглянули низку земельних рішень. Зокрема було надано дозволи на приватизацію більше десятка земельних ділянок. Справжнім резонансом стало виділення землі у Боздоському парку. Мова йде про ділянку – 0,0938 гектара, на якій колись розташовувалося кафе «Йо-ма-йо», що було знищене пожежею. Згідно рішення, яке підтримали депутати, землю мають продати за 304000 гривень громадянину Гаврилко.
Не менше здивувало громадськість і рішення депутатів продати прибудинкову територію на Белінського.
Після такої плідної праці міський голова Богдан Андрії оголосив про перерву у засіданні сесії.
Христина БІКЛЯН
Відео: Дмитро МИСЬ

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися