У четвер, 22 грудня, відбулося останнє у цьому році засідання сесії Ужгородської міської ради. У залі зареєструвалися 33 депутати. На порядку денному в міських обранців було понад півсотні питань.
Окрім цього, за пропозицією міського голови, на розгляд включили, а відтак підтримали проект рішення про виділення допомоги у розмірі 30 тисяч гривень для дівчинки, з якою стався нещасний випадок під час обрізання дерев. Та ще одне питання – про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо ділянки в районі вул. Загорської – Ів. Франка, де планують звести школу та садочок.
«Незручні» питання від учасників АТО
Утім, перш ніж перейти до порядку денного, депутати заслухали звіт заступника керівника прокуратури Михайла Пантя. Посадовець коротко розповів про роботу місцевої прокуратури за рік.
Натомість присутні у залі учасники бойових дій почали задавати посадовцеві «незручні» питання, щодо законності виділення земельних ділянок.
Зокрема військовослужбовці наголошували на тому, що міська рада чомусь відмовилася надавати інформацію з конкретними даними кому протягом 2014-2016 року надавали земельні ділянки. За словами учасників АТО, усе це тому, що у першу чергу землю виділяли чиновникам силових структур, а не простим військовим.
Відповідь прокурора була категоричною – такі дані належать до персональних, захищені законодавством і не можуть оприлюднюватися без згоди особи, тому міська влада не могла оприлюднювати дані з посвідчень.
Після недовгих суперечок міські обранці перейшли до порядку денного.
30 нових майданчиків і комунальне підприємство
Найперше – підтримали декілька міських програм. Зокрема проголосували за «Програму науково-методичного забезпечення розроблення Стратегії розвитку міста «Ужгород 2030», «Програму розвитку Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури на 2017–2019 роки», «Програму підтримки діяльності громадських організацій міста соціального спрямування на 2017 рік», «Програму будівництва дитячих і спортивних майданчиків в Ужгороді на 2017 – 2021 роки», яка передбачає будівництво 30 сучасних майданчиків – 14 дитячих і 16 спортивних.
Відтак затвердили комунальне підприємство «Ужгородський муніципальний транспорт». Планується, що підприємство забезпечуватиме стабільне функціонування і подальший розвиток міського пасажирського транспорту, сприятиме підвищенню якості перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.
Рік історичної та архітектурної спадщини
Далі міські обранці підтримали проект рішення, що 2017 рік в Ужгороді буде роком збереження та відновлення історичної та архітектурної спадщини.
Згідно з цим рішенням управління містобудування та архітектури спільно з управлінням у справах культури, спорту, сім’ї та молоді в найкоротший термін повинні розробити план заходів та відповідну Програму, спрямовану на збереження та відновлення історичної та архітектурної спадщини міста Ужгород із подальшим винесенням на затвердження виконкому.
Дискусія у міських обранців виникла під час обговорення дольової частини власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках Ужгорода. Під час голосування депутати дещо змінили відсоток дольової участі ОСББ, БК, ЖБК у проведенні ремонтних робіт. Ідеться про капремонти підвалів, дахів, ліфтів, фасадів, у тому числі в історичному центрі тощо. Аргументували це тим, що на наступний рік значно зросло навантаження на місцевий бюджет.
Земельні питання і бюджет
Розглянули депутати і низку рішень у галузі охорони здоров’я. Зокрема погодили створення на базі Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги виїзної бригади паліативної допомоги «Хоспіс вдома». Окремим рішенням прийняли кошти: 1,2 мільйона гривень за лікування мешканців Ужгородського району ще у 2016 році та медичну субвенцію на 2017 рік у сумі 450 тис. грн.
Не обійшлося на цій сесії і без земельних питань. Зокрема низка рішень стосувалася приватизації земельних ділянок шляхом викупу. Підтримали депутати також проект рішення, щодо виділення землі учасникам АТО.
Наприкінці засідання депутати схвалили проект міського бюджету Ужгорода на наступний рік. На 2017-ий передбачили: доходи бюджету – 1 048 142,4 тис. грн., видатки – 1 047 834,9 тис. грн. Затвердити на 2017 рік й резервний фонд міського бюджету у сумі 4 000,0 тис. гривень.
На завершення засідання міські обранці підтримали питання про присвоєння алеї міста, що біля ЗОШ №19 (від вулиці Заньковецької до вулиці Перемоги), імені Андрія Палая. Ужгородець, який навчався у цій школі і якому на фасаді закладу встановили меморіальну дошку, героїчно загинув на Сході.
Христина БІКЛЯН