3581
16:18 12.042017

Голова облради лобіюватиме збереження мовлення радіостанції Тиса-ФМ

Політика 4450

У середу, 12 квітня, до голови Закарпатської облради Михайла Рівіса завітав директор виконавчий філії Національної суспільної телерадіокомпанії «Закарпатська регіональна дирекція» Віталій Мещеряков, якого нещодавно обрано головою Закарпатської організації Національної спілки журналістів України. Мова йшла про збереження наявних обсягів мовлення радіостанції Тиса-ФМ та підтримку з боку депутатського корпусу облради.

17884210_1190773381032973_7834240275050201727_n

– Ми вкрай занепокоєні ситуацією, що склалася останнім часом із радіостанцією Тиса-ФМ, яка входить до складу Філії ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція», – розпочав свою розмову Віталій Мещеряков. – Майже два десятки молодих та талановитих радійників найближчим часом можуть позбутися роботи. А тисячі людей не лише на Закарпатті, але й у багатьох регіонах України та за кордоном, – без улюбленого радіо. Все це – через недостатньо обдумані кроки зі створення загальнодержавної мережі Українського радіо та уніфікації сіток мовлення регіональних радіомовників, які не враховують низку важливих факторів.

Він також наголосив на тому, що Закарпаття – вкрай складний в інформаційному плані регіон, де вже тривалий час в ефірі тотально домінують іноземні радіостанції. «Закриття єдиної державної радіостанції, що має розуміння специфіки життя багатонаціонального краю, може призвести до не прогнозованих наслідків. Додамо, що програми цього українського, за суттю, радіопроекту мають можливість вільно приймати українці, котрі проживають на прикордонних територіях Словаччини та Угорщини», – зауважив Віталій Володимирович.

– Також важливим є те, що на розбудову ФМ-радіостанції упродовж 12 років держава витратила чималі кошти – забезпечувала технічними засобами, готувала людські ресурси, вклала купу зусиль у формування бренду Тиса-ФМ. Тепер, виявляється, усе це було марним. Адже, нічого кращого не придумано, як будувати мережу Українського радіо після переліцензування на частотах регіонального радіомовника, зменшивши при цьому обсяг мовлення Тиси-ФМ більш ніж у чотири рази – до символічних 3 годин 20 хвилин на добу. Зрозуміло, що в цих умовах говорити про збереження ідентичності та самобутності радіостанції Тиса-ФМ – не доводиться, – підкреслив Віталій Мещеряков.

Зважаючи на значний суспільний резонанс, увесь колектив виконавчої філії Національної суспільної телерадіокомпанії «Закарпатська регіональна дирекція», і Закарпатська організація Національної спілки журналістів України звертається до Михайла Рівіса та всього депутатського корпусу облради підтримати колектив, звернувшись на найближчий сесії до вищих органів лади, від яких залежить доля радіостанції Тиса-ФМ.

– Наполегливо просимо зберегти наявні обсяги мовлення радіостанції Тиса-ФМ. Як варіант – вирішення ситуації вбачаємо у наданні Національною Радою з питань телебачення і радіомовлення України першому каналу Українського радіо (УР-1) окремої частоти в місті Ужгороді. Творчий потенціал, технічні можливості та досвід радіостанції Тиса-ФМ можна використати під час створення всеукраїнської мережі молодіжного каналу Українського радіо, що передбачено вітчизняним законодавством, – резюмував Віталій Мещеряков.

Уважно вислухавши, очільник облради Михало Рівіс запевнив Віталія Мещерякова та колектив радіостанції Тиса-ФМ, що зі свого боку лобіюватиме перед депутатським корпусом підтримати відповідне звернення до компетентних вищих державних органів, аби зберегти наявні обсяги мовлення крайової радіостанції, яка є справжнім брендом Закарпаття.

Прес-служба Закарпатської облради

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
З російського полону звільнили двох закарпатських військових
17:17
В Ужгороді попрощалися із 22-річним захисником Денисом Дзюіним, якого тривалий час вважали зниклим безвісти
16:43
Подвійне громадянство в Україні: нові правила та можливі зміни для закарпатських угорців
16:37
«Українське письменство та фольклор у культурних взаємозв’язках»: Міжнародна наукова конференція в УжНУ
15:43
На Закарпатті безальтернативно взято під варту чоловіка за підозрою у зґвалтуванні 11-річної внучки
15:36
На Хустщині рятувальники запобігли знищенню надвірної споруди та перекиданню вогню на житловий будинок
15:04
Про відзначення Дня музеїв в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая
14:57
На Тячівщині внаслідок ДТП травмувався водій
14:46
На Тячівщині спільне застілля закінчилося бійкою: пенсіонери не поділили молодицю
14:36
Мукачево прийматиме Чемпіонат України з шахів серед дітей до 8 років
14:24
Всі новини