3893
20:10 18.052017

Матеріали другого пленарного засідання сьомої сесії вивчала комісія з питань освіти

Політика 2437

Сьогодні, 18 травня відбулося засідання профільної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики, яку очолює  Ільдіко Орос.

DSC2578

У ході  роботи комісії тривала жвава дискусія навколо пропонованих проектів  рішень до порядку денного другого пленарного засідання сьомої сесії облради   у  сфері освіти, охорони здоров’я, транскордонного співробітництва,  соціального захисту населення, майнових питань та ін.

Було подано низку запитань, на які доводилося розробникам проектів рішень давати аргументовані відповіді та пояснення.

Коли зайшлося про проект рішення щодо реорганізації Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради та погодження його Статуту, то депутати цікавилися метою створення цього нового закладу.  Директор департаменту освіти і науки  ОДА Ганна Сопкова  надала фахові роз’яснення. І наголосила, що  метою  цієї реорганізації є збереження закладу та створення на території області належних умов для здійснення підготовки всебічно розвинених юних спортсменів відповідної кваліфікації, забезпечення зміцнення їх здоров’я й різнобічного фізичного розвитку.

На запитання, чи має школа відповідну спортивну базу та фахівців, Ганна Іванівна ствердно повідомила, що тут наявні  спортивні об’єкти: спортивний зал, тренувальний зал, футбольне поле, волейбольна та баскетбольна площадка, зовнішня тренажерна площадка. Загальна площа  зовнішніх спортивних об’єктів становить 2,7 га. Для належного забезпечення навчально-виховного процесу в школі працюють відповідні педагогічні кадри, функціонує психологічна служба, створено відповідні умови для медичного обслуговування. У співпраці з управлінням молоді та спорту облдержадміністрації буде забезпечено відбір та спортивну підготовку обдарованих дітей.

Реорганізація санаторної школи-інтернату дасть можливість створити умови для розвитку індивідуальних здібностей спортивно обдарованих дітей, забезпечити поглиблене вивчення предметів спортивного профілю та закріплювати спортивні навички на практиці на базі гірськолижної траси „Красія”.

Цікавилися депутати і фінансовою складовою реорганізації. За словами Г.Сопко, фінансове забезпечення здійснюватиметься  за рахунок коштів освітньої субвенції, коштів обласного бюджету та інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

Йшлося і про результати виконання Програми розвитку професійно-технічної освіти на 2012 – 2016 роки та Програми підвищення якості природничо-математичної освіти на період до 2016 року. Дія цих програм завершена та питання, які є актуальними й на сьогодні,  закладені у Програмі розвитку освіти Закарпаття на  2013-2022 роки.

Чималу увагу було приділено питанню обговорення протокольного доручення щодо створення  відповідного обласного  інклюзивного ресурсного центру  в рамках  Обласної цільової програми «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016 – 2020 роки», ухваленої 17.03.2016 р,  та забезпечення його приміщеннями.

Як інформувала  Ганна Іванівна, на сьогодні  створено обласний інклюзивний ресурсний центр розвитку дитини  у складі Державної установи  «Закарпатська обласна  психолого-медико-педагогічна консультація». Щодо приміщення. За дорученням голови облради Михайла Рівіса управлінням  з питань забезпечення  повноважень щодо управління  об’єктами спільної власності, яке очолює Євгенія Кибза, майнові пропозиції напрацьовано і спеціалісти готові їх  обговорити з  фахівцями центру.

Цікавились депутати і тим, скільки таких діток у нашому краї? Завідувач Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Олена Утьосова повідомила, що торік на Закарпатті виявлено 138 таких діток. Та додала, що новостворений центр гостро потребує сучасного європейського діагностичного обладнання, яке коштує 115 тис.грн., устаткування для кабінетів і т.д.

– Ми повинні зробити все для того, аби цей центр діяв на теренах Закарпаття. Ви не уявляєте стан батьків, в сім’ях яких є такі діточки. Наше завдання – дати їм можливість обстежити таку дитинку з метою своєчасного виявлення порушень розвитку, установлення діагнозу і визначення умов реабілітації і корекційного навчання, – наголосив депутат Василь Якубець. Його підтримали депутати та голова комісії.

На завершення Ганна Сопкова резюмувала, що це питання необхідно вирішувати комплексно з участь медиків, освітян та представників соціального захисту , тоді справа матиме успіх, а дітки – шанс на щасливе дитинство.

Обговорили уважно депутати  й інші питання та матеріали пропоновані до порядку денного другого пленарного засідання 7 сесії  та висловили низку пропозицій і зауважень, які  будуть обговорені на засіданні президії обласної ради.

 

 

Прес-служба облради

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Ужгороді відкрили меморіальну дошку Степану Баллі
10:29
Рятувальники провели навчання у другій з двох висотних будівель Ужгорода
10:11
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці
09:38
Мукачівський музикант і композитор Мирослав Екман представив другу концертну програму «Спектри української фортепіанної музики»
09:22
Закарпатцям рекомендують скористатися відсутністю черг та заздалегідь подбати про документи
09:00
У Ясінянській громаді проведено захід до Дня Гідності та Свободи
08:45
У Мукачеві 55 сімей опікунів та піклувальників виховують 63 дитини
08:30
До Всесвітнього дня туалету в краєзнавчому музеї відкрили нову локацію
17:45
Роботодавці мають звернутися до Держпраці щодо медогляду працівників до 1 грудня
17:23
На Берегівщині затримали трьох «ухилянтів», що намагалися потрапити до Угорщини
17:16
Всі новини