Торік у Центрі культур нацменшин Закарпаття здійснювали статутну діяльність 28 обласних національних спільнот
Депутати облради обговорять проект рішення «Про хід виконання у 2017 році Програми «Центр культур національних меншин Закарпаття» на 2016 -2020 роки».
Автор – управління національностей та релігій ОДА. В поданому ним документі зазначаються найважливіші завдання, виконані в звітному 2017 році, а це – реалізація в області державної політики у сфері міжнаціональних відносин та підтримка позитивного іміджу Закарпаття як полікультурного краю. Результати реалізації програмних завдань та заходів у звітному періоді сприяли забезпеченню прав і свобод національних меншин, збереженню міжетнічної злагоди у регіоні, повідомила “Карпатському об’єктиву” прес-служба Закарпатської облради.
Так, упродовж 2017 року в Центрі культур нацменшин Закарпаття здійснювали статутну діяльність 28 обласних національно-культурних товариств, які не мають власних приміщень. У безоплатне користування громадським організаціям національних спільнот надавався конференц-зал, фойє, оргтехніка, телефонний та факсовий зв’язок, бібліотечні фонди Центру. Також надавалась їм всебічна допомога у підготовці і проведенні ними науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, семінарів, дискусій, тренінгів, нарад, урочистих зібрань з нагоди пам’ятних дат, днів культур тощо.
Тут проходили стажування, ознайомчу, навчально-виробничу практику, підготовку дипломних і дисертаційних досліджень 12 студентів, аспірантів вищих навчальних закладів області. 10 слухачів курсів підвищення кваліфікації Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (директори шкіл, заступники директорів навчальних закладів з мовами навчання національних спільнот) готували випускні роботи на базі Центру. Національно-культурним товариствам також надавалась організаційно методична підтримка у проведенні ними днів, тижнів рідної мови, конкурсів та олімпіад на краще знання мов нацменшин тощо.
Отримані результати забезпечували реалізацію відповідних законів України, основних положень Стратегії економічного та соціального розвитку Закарпатської області на період до 2020 року, положень Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
Заплановані обсяги та джерела фінансування Програми, визначені у паспорті Програми на 2017 рік, як і фактичні – склали 823,2 тис грн: за рахунок коштів обласного бюджету – 823,2 тис грн, у т. ч. на просвітньо-культурну та освітньо-наукову діяльність – 170,00 тис грн, інформаційно – просвітницьку діяльність і підтримку діяльності Центру- 653,2 тис грн.
Серед основних результатів Програми за 2017 рік – створення умов на базі Центру для національно-культурних товариств для реалізації ними статутної діяльності, задоволення етнонаціональних потреб національних спільнот та ін.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися