658
16:52 16.052016

Закарпатських держслужбовців учили здійснювати електронні закупівлі через «ProZorro». ФОТО

Політика 2333

У понеділок, 16 травня, у великій залі Закарпатської ОДА відбувся семінар-тренінг для розпорядників бюджетних коштів та суб’єктів господарської діяльності з роботи в системі електронних закупівель «ProZorro».

1

Ця система створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців з метою сформувати прозору й ефективну систему державних закупівель, яка унеможливлюватиме корупцію завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон про публічні закупівлі, ухвалений Верховною Радою 25 грудня 2015 року.

Документ передбачає запровадження електронної системи державних закупівель, зокрема товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, та робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн (для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, вартість товарів і послуг дорівнює або перевищує 1 млн гривень, робіт – дорівнює або перевищує 5 млн гривень).

Закон забезпечує поширення системи електронних закупівель протягом 2016 року у два етапи: з 1 квітня – для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня – для решти замовників.

Тренери «ProZorro» їздять із навчальними семінарами по всій країні, аби детально ознайомити громадськість з тим, як працює система, як долучитися до неї тощо.

«Учасниками семінару стали всі розпорядники коштів, починаючи із структурних підрозділів Закарпатської облдержадмністрації й закінчуючи головами сільрад та їхніми представниками. Мета семінару – розпочати плавний перехід до електронних закупівель як ефективного використання бюджетних коштів. Знаємо, що з 1 серпня набуває чинності новий закон для розпорядників нижчого рівня. Тому ми маємо бути готовими до цієї процедури, і всі розпорядники коштів повинні знати, яким чином відбуваються електронні закупівлі. Таких семінарів в області планується декілька. Сьогодні на заході було понад сто учасників», – розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман.

Як зазначила тренер семінару, представниця  «Zakupki.prom.ua» Олена Дем’яненко, найголовніше під час навчання – це роз’яснити людям, як і для чого користуватися цією системою.

«Перш за все ця система створена для розпорядників коштів, аби державні кошти якомога ефективніше використовувалися в рамках закупівель. Кожен постачальник на рівних умовах може взяти участь у закупівлі, і якщо його ціна є найбільш ефективною для закупника, то він стає переможцем та отримує додатковий ринок для збуту своїх товарів, натомість закупник – максимально вигідні для себе ціни. Основна мета всього цього – прозорість, рівність, економія, – розповідає  Олена Дем’яненко. – У підсумку  задоволеними залишаються обидві сторони: і постачальник, і закупник. Останніми можуть бути різні державні структури: школи, дитячі садочки, поліклініки, лікарні, міністерства. Предмети закупівлі – це і товари, і послуги, і робота. Поки що в держзакупівлях беруть участь українські компанії, щоправда, з’являються й закордонні постачальники. Я впевнена, що надалі їх буде більше».

Із подібними семінарами представники «Zakupki.prom.ua» їздять по всій країні. За їхніми слова, система «ProZorro» на Закарпатті набирає обертів. Нині в нас є 42 розпорядники. Якщо порівнювати всі міста України, то найпрогресивніше ця система працює на Дніпропетровщині.

«Сподіваюся, через рік я знову приїду на Закарпаття й побачу значно більше зацікавлених осіб та проведених електронних державних закупівель», – підсумувала Олена Дем’яненко.

Христина БІКЛЯН

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах