6970
12:11 22.082018

Ужгородці дискутували на тему «відкритого уряду»

Політика 2801

1Про Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та їх успішні впроваджені практики розповіли запрошені експерти: керівник благодійного фонду «Центр громадських ініціатив», депутат обласної ради Андрій Вишняк, керівник департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА, депутат обласної ради Денис Ман та керуючий справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара.

Відколи ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» впроваджується в Україні, а це 2012 рік, вдалося кардинально змінити підходи до формування та реалізації державної політики в частині забезпечення відкритості та прозорості прийняття рішень, – зазначили спікери. У тому числі, вдосконалити процедури проведення консультацій з громадськістю, забезпечити надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних, впровадити механізм подання електронних звернень та петицій тощо.

У свою чергу, Олена Михайлівна розповіла про досвід Ужгородської міської ради щодо відкритості та прозорості своєї діяльності, а також співпраці з громадськістю. Зокрема вона торкнулася питань роботи Центру надання адміністративних послуг та порталу адміністративних послуг, завдяки якому можна отримувати послуги онлайн; запровадження у міській раді системи електронного документообігу як кроку до європеїзації; електронних сервісів, які вже працюють на офіційному сайті Ужгородської міської ради: «Кабінет ужгородця», «Відкрите місто», «Відкритий бюджет», «Бюджет на мапі», «Бюджет громадських ініціатив», а також детально зупинилася на новому сервісі – “Електронні публічні консультації”. До речі, ряд впроваджених новацій є результатом співпраці Ужгородської міської ради з представниками громадських організацій, зокрема Інститутом “Республіка”, Центром політичних студій та аналітики “Ейдос”, Громадянською мережею ОПОРА.

Олена Макара відмітила також, що для ефективної комунікації з громадськістю використовується і мережа Фейсбук, де створено сторінку міськради, яка щодня наповнюється актуальною інформацією.

Оскільки метою зібрання було й вироблення пропозицій до національного плану дій з упровадження Ініціатив на наступні роки, Олена Михайлівна звернула увагу на необхідність пришвидшення роботи в напрямі інтеграції державних реєстрів, внесення змін до Закону “Про звернення громадян” з урахуванням сучасних реалій, а також перегляду законотворцями терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів та рішень органів місцевого самоврядування, як пропонує Асоціація міст України (Передбачений Законом строк 20 робочих днів (від 28 календарних днів) для оприлюднення проектів є виправданим для нормативно-правових актів, для інших випадків тривалі строки оприлюднення є невиправданими, 10 календарних днів є достатнім для добросовісного опрацювання звичайного обсягу інших проектів рішень, – вважають в АМУ).

Андрій Вишняк запевнив, що донесе зазначені пропозиції до розробників плану дій.

Довідково. Партнерство «Відкритий Уряд» – багатостороння міжнародна ініціатива, покликана об’єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті. Започаткована у вересні 2011 року лідерами 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів (США, Великобританія, Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південна Африка). Партнерство сьогодні – 75 країн, 15 субнаціональних урядів, близько 140 національних планів дій, понад 2700 зобов’язань.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Через реконструкцію мосту: на пункті пропуску «Солотвино – Сігету-Мармацієй» обмежили рух транспорту
17:12
Депутат, який підірвав гранати на сесії сільради на Закарпатті, отримав довічне ув’язнення
16:49
На дорозі Тисаашвань — Чоп проводять ваговий контроль вантажівок
16:27
Закарпатська митниця перерахувала до держбюджету 22,7 млрд грн за 11 місяців
16:06
У Мукачеві визначили офіційні місця для продажу новорічних ялинок
15:41
У Берегівській громаді посилюють підтримку людей поважного віку та осіб з інвалідністю
15:17
В Ужгороді 5 грудня засвітять вогні головної ялинки міста
15:03
Мукачівець Сергій Матьковські — у ТОП-8 світу на Чемпіонаті з кіокушин карате в Японії
14:39
На Закарпатті силовики ліквідували чергову «ухилянтську» схему переправлення чоловіків за кордон
14:33
«Регламентна» комісія розглянула проєкти рішення, які пропонуються на сесію
14:14
Всі новини