879
11:37 3.062016

Закарпатські обранці започатковують виїзні засідання на місцях

Політика 2408

_DSC0283У Закарпатській облраді відбулося засідання двох постійних комісій: з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративного та земельного устрою, яку очолює Петро Голубка, та з питань охорони здоров’я, де головує Василь Скрип.

Депутати вивчали пропоновані проекти рішень до порядку денного другого пленарного засідання третьої сесії, розглядали листи та звернення, що надійшли на їхні адреси. Виходячи із непростих реалій сьогодення, вони зважували кожну пропозицію та ініціативу з тим, аби знайти найоптимальніший варіант для життєзабезпечення краю та вирішення проблем, які турбують його жителів.

Так, на комісії з питань агропромислового комплексу уважно обговорили наболілі земельні питання, у т.ч. врегулювання погодження документації із землеустрою, вирішення земельних спорів, а також про громадські пасовища.

З порушених питань інформував в.о. начальника головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області Богдан Хранюк.

До прикладу, жителі с.Астей Берегівського району звернулися про виділення їм 349 га землі, яка належить науковій установі – Закарпатському інституту агропромислового виробництва. Богдан Богданович чітко роз’ яснив, що оскільки йдеться про землі, які належать НААН, то першим кроком має бути рішення президії головної наукової установи про відмову від землі. Тільки після цього можна предметно обговорювати подальші дії.

Розглянули члени комісії і звернення депутатів Яроцької сільради Ужгородського району, які просять землі, що належать радгосп-заводу Великолазівський. У цьому випадку депутатська комісія готова підтримати сільську громаду і звернутися у відповідні інстанції на предмет позитивного вирішення питання.

Обговорили також скаргу жителів с.Велика Добронь Ужгородського району, де, за словами заявників, сьогодні ділянки, які обробляли люди по десять років, розподілені іншим громадянам.

Як розповів Богдан Богданович, у 2013 році тут була проведена інвентаризація землі, згідно якої дані земельні ділянки за пропозицією органу місцевого самоврядування, тобто сільської ради були проінвентаризовані як землі сільськогосподарського призначення державної власності, що перебувають у запасі. Відповідно до чинного законодавства, місцеві громади розпоряджаються земельними ділянками в межах населених пунктів. Далі – це землі державної власності, де і було виділено земельні ділянки, звісно, за погодженням із сільською радою учасникам АТО.

????????????????????????????????????

Щоб розібратися по суті, перший заступник голови облради Йосип Борто попросив підготувати інформацію про дійсний стан справ земельних відносин в області та запропонував скористатися цікавою ініціативою колег постійної депутатської комісії з питань транскордонного співробітництва і провести виїзне засідання комісії з питань агропромислового комплексу на базі Великодобронської сільради. Та додав, що законопроект, який надасть право громадам розпоряджатися землею за межами населених пунктів, пройшов перше читання у парламенті.

Коли зайшлося про громадські пасовища, то обранці підтримали пропозицію Богдана Хранюка про необхідність створення при сільських радах комунальних підприємств з прибирання сміття, ритуальних послуг та випасу худоби, яким і належатимуть землі пасовищ. «Ми готові врахувати побажання людей», – зазначив посадовець та дав аргументовані роз’яснення з усіх питань, інформує прес-служба Закарпатської облради.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах