https://rx.ua
11174
22:04 29.092020

На Закарпаття завітали представники ООН та ЮНІСЕФ

Політика 1069

Керівник області зустрівся із координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані (CША) та головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер

Пані Лубрані розповіла, що координує роботу ООН в Україні, а також є гуманітарним координатором щодо подій на сході країни. Зазначила, що вже 2 роки на посаді, але досі не була на Закарпатті. Область цікава тим, що тут проживає компактно велика кількість національностей. Гостей цікавили питання захисту прав нацменшин, інклюзія, вирішення проблем домашнього насилля, а також ситуація щодо поширення коронавірусу у регіоні.

Олексій Петров розповів, незважаючи на те, що область межує із чотирма державами і є транзитним коридором, поширення коронавірусу вдається тримати під контролем. Головною причиною цього є запроваджені  обмежувальні заходи, які не послаблювалися з травня. Коштом державного та обласного бюджетів закуплено чимало апаратури та засобів захисту для лікарень, де приймають хворих на коронавірус, також, у боротьбі зі поширенням небезпечної інфекції, дієвою виявилася міжнародна співпраця, бо хвороба не знає кордонів та національностей. Й подякував представникам ООН, які із квітня цього року здійснили декілька поставок дезінфікуючих розчинів та засобів захисту до лікарень та шкіл.

Також голова Закарпатської ОДА торкнувся питання дитячої смертності та патологій у породіль, на Закарпатті – вона одна із найвищих в Україні. Головна причина – це недотримання санітарних норм у громадах, також низька освіченість породіль, які запізно звертаються до фахівців по допомогу.

«У нас є державні і регіональні програми, спрямовані на реалізацію заходів для виходу із цієї ситуації. Недавня перемога – прийняття Верховною  Радою України рішення про виділення субвенції у розмірі 300 мільйонів гривень на будівництво сучасного перинатального центру в Ужгороді», – повідомив Олексій Петров.

Лотта Сільвандре зазначила, що вивчала статистику, за якою найчастіше помирають діти, серед вікової категорії до 5 років, у перший місяць свого життя. Серед причин здебільшого низький рівень освіти у батьків. Через відсутність грудного вигодовування, харчують малюків неправильними сумішами, використовують брудну воду або дитину тримають у надто спекотних чи морозних умовах.  Пані Лотта запропонувала провести безоплатні тренінги для медиків та працівників освітньої сфери, яких навчатимуть роботі із соціально незахищеними верствами населення.

Олексій Петров наголосив, що не зважаючи на ситуацію з пандемією, демонструють позитивну динаміку бюджетні показники. Четвертий місяць поспіль область має перевиконання місцевих і державного бюджетів. І це в порівнянні з попереднім роком, не «коронавірусним”!

Торкаючись питання освітньої сфери, голова ОДА повідомив, що  у рамках ініціативи Президента України «Велике Будівництво» в області ввели в експлуатацію капітально відремонтованих і побудованих 5 дитсадків і 5 шкіл. На сьогодні точно визначена необхідна кількість для подальшого будівництва. Це 15 шкіл і 30 дитсадків, для того щоб охопити освітнім середовищем все населення Закарпаття. В області є 18 інклюзивних центрів, що на 100% закриває всі потреби. Також діє 16 профтехучилищ, де навчаються 5 тисяч учнів.

Представники ООН та обласної влади домовилися про подальшу співпрацю у різних сферах життєдіяльності області.

Закарпатська ОДА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В центрі Ужгорода на Ужі зафіксували кольорові плями. Фото
22:13
Особливості отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами онлайн
19:20
Чопський прикордонний загін зобов’язано оформити право користування на землі оборони
17:57
У Мукачеві за добу виявлено 6 нових випадків COVID-19
17:31
Чехія вводить жорсткі карантинні обмеження
17:18
На Закарпатті знову запрацює пункт пропуску «Косино – Барабаш»
16:58
В Ужгороді водій заплатить штраф за забруднення бетоном проїжджої частини дороги
16:40
Уряд сьогодні додатково виділить 37 млн грн на ліквідацію наслідків негод на Закарпатті – Шмигаль
16:27
У Мукачеві у мікрорайоні «Паланок» влаштували систему водопостачання та водовідведення
16:09
Еніка Вароді: «Сподіваюся, що жителі Вишкова та нового Хустського району підтримають нас у досягненні наших спільних цілей»
15:56
Всі новини
Головне