https://rx.ua
11832
17:58 18.122020

«Фідес»: уряду України слід припинити ворожі дії

Політика 922

«Фідес» (Угорський громадянський союз) рішуче засуджує серію заходів, – які на сьогодні можна назвати постійними, – з боку української влади проти угорської нацменшини, що проживає на Закарпатті.

Жорстокі дії, вчинені проти закарпатських угорців та їхніх представників, явно мають на меті залякування, та є «антименшинними» та «анти європейськими», ідеться в заяві головної правлячої партії «Фідес» (однієї з двох найбільших політичних партій Угорщини), опублікованій у середу.

Обурює те, що Україна, яка прагне до НАТО та Європейського Союзу, продовжує застосовувати такі методи у ХХІ столітті й ставиться до мирної етнічної громади, котра проживає на її території, саме таким чином, зазначається в дописі.

Вони підкреслили, що влада своїми залякуваннями прагне суворо обмежити закарпатських угорців у їхніх правах, гарантованих українською Конституцією та міжнародними договорами, а також у свободі їхньої національної ідентичності й культури. Тому «Фідес» закликає уряд України негайно припинити ворожі дії проти закарпатських угорців та вжити активних заходів для покращення ситуації й водночас просить уряд Угорщини зробити все можливе для цього як на двосторонньому, так і міжнародному рівні, щоб події, подібні до поточних, більше не повторялися.

MTI/Magyar Nemzet/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне