12833
12:33 21.102021

В Ужгороді зібрали позачергову сесію через ситуацію з газом. ФОТО, ВІДЕО

Політика 9723

У четвер, 21 жовтня, відбулося позачергове засідання сесії Ужгородської міської ради. На порядку денному було всього одне питання – збільшення фінансування на закупівлю газу для бюджетних закладів міста.

Згідно з проектом рішення про зміни до бюджету Ужгорода на 2021 рік, управлінню освіти пропонують збільшити фінансування на 2,2 млн грн на оплату природного газу для шкіл і дитячих садочків. На придбання газу для закладів культури планують додатково виділити 88,6 тис. грн. Також проектом рішення пропонується збільшити фінансування на енергоносії для управління охорони здоров’я – 700 тис. та міського терцентру – 34, 4 тис.грн.

За це під час позачергового засідання сесії проголосувало 29 депутатів.

– Нині ми додатково виділили 2 млн 200 тис грн для закладів освіти. Для того, щоб вони могли розрахуватися з постачальниками за природній газ, – повідомив міський голова Богдан Андріїв. – Щодо ціни, то 1000 кубів газу для бюджетної сфери буде коштувати 16 тис. 800 грн. Це є розпорядження Уряду, що всі бюджетні організації складають угоди із «Нафтогаз Трейдингом» по фіксованій ціні. Зараз всі наші бюджетні організації надали всі документи цьому товариству, щоб вони могли це все перевірити і скласти з нами угоду. У нас в місті є 56 освітніх закладів. У 22-ох закладах з 56-ти є тепло, в інших на днях буде відновлено газопостачання. До кінця цього року нам потрібно буде ще 8 млн виділити для освітньої сфери. Довиділимо ці кошти на наступній сесії.

За інформацією Ужгородської міської ради, в середньому на опалення бюджетних закладів Ужгорода протягом року потрібно: 1 млн 280 тис. кубів газу для освіти; 268 тисяч для медзакладів; близько 71 тис. для закладів культури; 17 для терцентру і ще трохи для дрібніших бюджетних установ.

Нагадаємо, 11 жовтня, на Закарпатті оголосили надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами. Компанії, які до зростання цін виграли торги та уклали договори на постачання газу, відмовляються це робити: ціна у договорах є значно нижчою за теперішню ринкову.

Христина БІКЛЯН

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне