12991
09:51 26.112021

Депутати Закарпатської облради за день провели два засідання і обрали нового голову та заступників

Політика 12298

25 листопада в Ужгороді відбулось одразу два засідання Закарпатської обласної ради, одне – друге пленарне засідання позачергової сесії, і одразу за ним – перше пленарне засідання чергової четвертої сесії.

У сесійній залі цього дня зібрались представники усіх фракцій. На засіданні зареєструвалось 59 депутатів.

У президії спочатку був лише заступник голови обласної ради Василь Іванчо. Згодом до нього приєднався виконувач обов’язків голови Закарпатської облдержадміністрації Петро Добромільський.

На порядку денному позачергового засідання було лише питання про голову Закарпатської обласної ради. Єдиним кандидатом на цю посаду став представник від «Рідного Закарпаття» Володимир Чубірко.

Нагадаємо, на минулому засіданні Закарпатської облради, 17 листопада, колишній голова облради Олексій Петров склав свої повноваження.

На початку засідання між депутатами одразу виникла невелика суперечка щодо регламенту. Депутати дискутували з якого саме місця починати процедуру обрання нового голови, так як минулого разу засідання перервали через «мінування» після формування лічильної комісії.

Потім було озвучено заяву фракції «КМКС» щодо ситуації в обласній раді. На думку депутатів цієї фракції потрібно терміново провести переговори про формування «широкої коаліції, яка б забезпечувала стабільну та збалансовану роботу обласної ради». «Створення коаліції має передувати голосуванню про особовий склад керівництва… Незважаючи на те, що нашим депутатам продовжують загрожувати безпідставні кримінальні провадження з боку правоохоронних органів, фракція «КМКС» в інтересах виборців готова взяти участь у роботі широкої коаліції» – сказано в заяві. Однак оскільки таких переговорів про створення широкої коаліції не було, то і участі у голосуванні представники фракції брати не будуть.

Далі після невеликої перерви депутати приступили до процедури обрання нового голови Закарпатської облради.

Та спочатку слово взяв представник фракції «За майбутнє» Олександр Ледида і заявив, що їх фракція також не буде брати участі у голосуванні.

Майже таку саму позицію висловив і представник фракції «Слуга народу». Водночас інший депутат від цієї фракції Іван Синетар висунув на посаду голови Закарпатської облради кандидатуру Петра Станка від «Рідного Закарпаття». Останній, однак, після деяких роздумів відкликав свою кандидатуру на користь однопартійця Володимира Чубірка. Він навіть хотів ініціювати перерву для проведення переговорів, однак йому не дозволив регламент та деякі зацікавлені депутати, котрі посилались на цей документ.

Отже як і оголошувалося перед цим, представники трьох фракцій «Слуги народу», «КМКС» та «За майбутнє» участі у таємному голосуванні не брали. Відтак проголосували всього 37 депутатів. Після завершення таємного голосування виявилось, що кандидатуру єдиного кандидата на посаду голови облради Володимира Чубірка підтримали усі 37 обранців.

Володимир Чубірко подякував присутнім і зайняв своє місце у президії. Одразу після цього виникло питання про усунення заступника голови обласної ради Василя Іванча (фракція «За майбутнє»). Той був готовий до такого розвитку подій і взяв слово. Підійшовши до трибуни він виступив із досить гострою промовою, і повідомив, що сам достроково складає повноваження. Таке рішення підтримали 42 обранці, без припинення його повноважень, як депутата обласної ради.

Далі депутати проголосували ще два питання порядку денного пов’язані з обранням нового голови Закарпатської облради. А саме про присвоєння другого рангу посадової особи місцевого самоврядування та про оплату праці голови Закарпатської обласної ради. Депутати підтримали дані питання, і на цьому позачергову сесію закрили.

Однак, одразу було оголошено, що після півгодинної перерви вони мають продовжити свою роботу вже в рамках першого пленарного засідання четвертої сесії Закарпатської облради VIII скликання.

Перерва однак затягнулась, оскільки представники фракцій ніяк не могли вирішити які саме питання ставити на порядок денний. Адже за час політичної кризи накопичились чимало термінових справ, котрі потребують негайного вирішення. Та ще й нових заступників голови обласної ради, а також голів постійних комісій призначати треба. Через брак часу усі ці питання, звичайно, розглянути було фізично неможливо. Отож, вирішили починати із обрання заступників.

Процедура таємного голосування та ряд перерв ще більше розтягнули цей процес аж до пізнього вечора. Однак близько 18.00 нарешті було оголошено результати таємного голосування.

Як і у випадку із головою обласної ради на посаду заступника і першого заступника претендували по одному кандидату – це відповідно Василь Дем’янчук з «Європейської солідарності», котрий набрав 36 голосів та Андрій Шекета із «Батьківщини», що набрав 37 голосів.

Отож перший заступник та заступник голови обласної ради зайняли своє місце у президії і подякували депутатам. Василь Дем’янчук висловив надію на плідну роботу на благо нашого краю після «місячної турбулентності».

У свою чергу Андрій Шекета відзначив, що політична криза «потихеньку проходить» і висловив сподівання, що на наступному засіданні будуть присутні представники усіх фракцій. При цьому він також подякував депутатам фракції «КМКС», котрі «хоч і не брали участь у голосуванні, але взяли участь у роботі пленарного засідання. Насправді це дуже важливо і це дуже добрий сигнал» – підкреслив перший заступник голови облради.

Зі свого боку новообраний голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко заявив: «Ми почали нову еру у роботі обласної ради. І я впевнений, що ми справимося… Ми зробимо все, щоб об’єднати зал і всіх депутатів на благо закарпатської громади» – сказав він.

Далі заступникам голови обласної ради також присвоїли відповідні ранги і проголосували питання про оплату праці. На цьому засідання закрили і нарешті розійшлися по домівках. Наступне пленарне засідання поточної сесії, за словами Володимира Чубірка відбудеться рівно через тиждень – 2 грудня.

Отже після затяжної політичної кризи, що почалась із акції протесту, і призвела до «обезголовлення» і блокування роботи облради через неодноразові перенесення засідань, мінування сесійної зали і залучення силовиків, заміни замків на дверях та взаємні звинувачення, Закарпатська обласна рада таки знову з головою… та всіма заступниками.

Таким чином можна констатувати, що у обласній раді сьогодні остаточно сформувалась нова більшість із 37 депутатів, у складі п’яти фракцій, а саме: «Рідне Закарпаття», «Команда Андрія Балоги», «Батьківщина», «Європейська солідарність» та «ОПЗЖ».

Руслан ФАТУЛА

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне