13553
08:45 9.052022

Перші леді США та України зустрілися в Ужгороді

Політика 3165

У неділю 8 травня Джилл Байден перебувала з візитом у Словаччині та здійснила неоголошену раніше поїздку до України, пише ВВС.

“Я хотіла приїхати у День матері. Я подумала, що важливо показати народу України, що ця війна має бути зупинена, що ця війна дуже жорстока і що народ США підтримує народ України”, – розповіла Джилл Байден на питання журналістів в Ужгороді про те, що означає її візит.

“Я би хотіла подякувати вам за цей мужній крок. Ми всі розуміємо, що означає приїзд першої леді США під час війни, коли бойові дії точаться щодня, коли щодня лунають повітряні тривоги, навіть сьогодні. Ми всі відчуваємо вашу підтримку”, – відповіла на питання про значення цього візиту Олена Зеленська, яка зустріла першу леді США в Ужгороді.

Байден та Зеленська відвідали ужгородську школу №6.

Її використовують як тимчасовий прихисток для 163 українських переселенців (47 з них – діти).

Там перші леді провели зустріч за зачиненими дверима.

Вони також зустрілися з дітьми, які перебувають у школі як у прихистку, та взяли разом з ними участь у мистецькому занятті.

Дружина президента України вперше з’явилася на публічному заході від початку війни.

Про візит пані Байден не оголошували завчасно з міркувань безпеки. Після візиту до школи пані Байден повернулася до Словаччини.

Раніше Україну вже відвідували міністр оборони США Ллойд Остін та голова Державного департаменту Ентоні Блінкен, а також спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі. Вони приїжджали до Києва.

Останніми тижнями до України регулярно приїжджають західні політики та мистецькі діячі, щоби засвідчити свою підтримку Україні у її боротьбі з російською агресією.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне