На Закарпатті вчасно утворилися 6 ОВК, однак керівництво деяких із них відмовилося працювати
18:25 4.062019

На Закарпатті вчасно утворилися 6 ОВК, однак керівництво деяких із них відмовилося працювати

Політика 385

У Закарпатській області усі шість окружних виборчих комісій вже провели свої перші засідання, на яких більшість членів прийняли присягу. Однак не на всіх засіданнях були присутні усі члени комісій, на деяких було відсутнє керівництво комісії через те, що ці особи проживають в інших містах. У трьох ОВК перше засідання пройшло 2 червня, в інших трьох – 3 червня. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА на Закарпатті.

На засіданні ОВК №68 (центр – Ужгород), яке відбулося 3 червня, були присутні 16 із 18 членів комісії. Усі присутні склали присягу та розглянули питання щодо оплачуваних посад, чергування, графіку роботи окружної комісії.

Перше засідання комісії по округу №69 (центр – Мукачево) також пройшло 3 червня. Із 18 членів ОВК присутніми були 13 осіб, які прийняли присягу під час засідання.

Фото 04-06-2019_Zakarpatia_ovk_69

Під час засідання ОВК №70 (центр – Свалява), яке відбулося 3 червня, були присутні 11 осіб із 18 членів комісії. Усі присутні члени комісії прийняли присягу. Голова комісії та секретар не з’явилися на перше засідання та, зі слів заступниці голови ОВК Мар`яни Змійовської (суб`єкт подання – партія «Відродження»), відмовилися від роботи в окружній виборчій комісії. Тому на одне засідання члени комісії призначили Марію Кошелю секретарем засідання. За інформацією спостерігача ОПОРИ, в ОВК є й такі члени, які не мешкають на Закарпатті, тому від участі також ймовірно відмовляться.

Фото 04-06-2019_Zakarpattia_ovk_70

Засідання ОВК №71 (центр – Хуст) відбулося 2 червня, усі 15 осіб, які були присутні, прийняли присягу. Зі слів заступниці голови ОВК Вікторії Калинич (суб`єкт подання Радикальна партія Олега Ляшка), 3 із 18 членів комісії відмовилися працювати, адже мешкають в інших областях.

ОВК №72 (центр – Тячів) зібралася на засідання 2 червня. Із 18 членів комісії було 14 осіб, усі вони прийняли присягу.

Засідання ОВК №73 (центр – Виноградів) відбулося 2 червня. На першому засіданні були присутні 11 членів із 18. За інформацією спостерігача ОПОРИ, на засіданні не було голови та заступника, які проживають в містах Сєвєродонецьк та Харків. Усі присутні на засіданні члени комісії прийняли присягу.

Відповідно до частини 2 статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів» окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених пунктом 1 частини другої статті 27 цього Закону (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону. Кандидатури від партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

 

oporaua.org

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне