13841
12:56 21.092022

Забруднювачі повинні платити за забруднення транскордонних річок – Сійярто

Політика 5761

Екосистеми гірських та прилеглих до них територій дуже взаємопов’язані, тому Угорщина підтримує принцип, згідно з яким ті, хто порушує закон, повинні платити за забруднення річок, котрі перетинають кордони, – повідомив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Нью Йорку в понеділок увечері за місцевим часом.

На зустрічі з питань розвитку гірських регіонів міністр заявив, що, хоча в Угорщині немає дуже високих гір, вони є навколо країни, тому уряд вважає інтегроване управління гірськими регіонами та прилеглими до них територіями особливо важливим, повідомили в міністерстві.

Сійярто зазначив, що 95 відсотків річок Угорщини беруть початок в інших країнах, тому «інтегрований міжнародний план управління та захисту вод був би надзвичайно важливим». Він підкреслив, що якість і кількість води необхідно зберігати спільними зусиллями, а без сталого управління водними ресурсами немислимий і сталий розвиток гірських територій.

Кожен повинен поважати принцип, згідно з яким у разі забруднення рахунок повинен оплачувати забруднювач, а це вимагає міжнародної координації, – сказав Сійярто, маючи на увазі забруднення р. Шайо. «Якщо ми не зможемо цього домогтися, то платити ціну за забруднення доведеться громадам, які взагалі не відповідальні за це, а це неприпустимо», — заявив він.

Петер Сійярто назвав важливим той факт, аби питання розвитку гірських територій продовжували перебувати на порядку денному міжнародної політики, адже такі території складають чверть суші, тут проживає близько 15 відсотків населення світу, переважна більшість у країнах, що розвиваються. Він підкреслив, що гірські екосистеми – важливі системи постачання для мільярдів людей, які живуть у низинних районах, а рослини, що ростуть там, є важливим джерелом їжі, важливість якої важко переоцінити в умовах нинішньої кризи.

Він також торкнувся й теми викликів, пов’язаних зі зміною клімату та природними катаклізмами, які, за його словами, покладають відповідальність на кожного у світі. У цьому контексті міністр нагадав, що Угорщина стала першою країною – членом Європейського Союзу, яка ратифікувала Паризьку кліматичну угоду. Насамкінець міністр підкреслив, що Угорщина є активним прихильником Групи водних ресурсів 2030 (WRG), підтримала її діяльність на суму три мільйони доларів, а також закликав ООН розглядати це питання як пріоритет і створити посаду спеціального доповідача з питань управління водними ресурсами.

MTI

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Рудольф Дзуринець про прем'єру «Загадкові варіації»
19:30
У Мукачеві викрили неправдиве повідомлення про грабіж: батьків неповнолітніх притягнуто до відповідальності
19:16
В Ужгороді з робочим візитом перебуває делегація з ІІІ району Будапешта – Обуди-Бекашмедьєра
16:36
Житель Тячівщини проведе за ґратами 12 років за вбивство брата
16:22
Завтра у Мукачеві прощатимуться із загиблим Героєм
15:21
На Закарпатті анонсували Тиждень безпеки дорожнього руху
15:07
Закарпатський краєзнавчий музей ім.Т. Легоцького та Закарпатський народний хор презентували спільний проєкт «Збережені мелодії: від тиші до звучання»
14:50
Понад 20 млрд грн митних платежів скерувала у Держбюджет Закарпатська митниця за 10 місяців 2025 року
14:34
На Закарпатті розпочинається Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA-2025
14:22
На Закарпатті цьогоріч сталося 2170 пожеж
13:47
Всі новини