14314
10:29 18.012023

Антиугорські дії в Мукачівському районі

Політика 11474

Після міста Мукачева угорські національні прапори також були зняті і з державних установ угорських сіл Мукачівського району, причому в с.Форнош для цього довелося задіяти міську поліцію. Із будівлі «Мункач футбольна академія» у с. Дерцен зняли угорськомовні таблички. Крім того, кілька поважних керівників установ угорської національності, близьких до ТУКЗ-КМКС, були звільнені в Мукачеві та довколишніх селах.

У с.Форнош та с.Дерцен керівники місцевих установ (шкіл, дитсадків) отримали вказівку від свого начальства в Мукачеві зняти з будівель своїх установ угорський національний прапор. За їхніми словами, є указ, що відтепер у державних установах не можна використовувати інший прапор, лише український державний. Відтак, наприклад, у с. Форнош 13 січня серед білого дня зі стін дитсадка та школи демонтували угорські прапори. Проте на будівлі сільської ради с. Форнош все ще майорів угорський триколор, який, за словами очевидців, зняли лише опівночі четверо співробітників муніципальної поліції. Свідки також повідомили, що його не викинули, а акуратно згорнули та поставили біля входу. Наступного дня опівдні вони з’явилися і перевірили, чи не повернув хтось угорський прапор на місце. У сусідньому Дерцені з державних установ також прибрали угорські прапори, куди теж приїздить поліція міста, щоб перевірити дотримання нібито указу.

Угорські прапори вже зняли з угорських установ міста Мукачева, єдиним винятком є ​​недержавна установа – Угорський дім ім. Мігая Мункачі (Munkácsy Mihály Magyar Ház), з якого триколор ще не зняли.

Якщо таке регулювання справді є, то воно може бути лише на місцевому рівні, тому що, наприклад, у громадських установах угорських сіл сусідньої Великолучківської ОТГ угорський прапор майорить дотепер, незважаючи на той факт, що ці населені пункти також належать до Мукачівського району.

За нашою інформацією, Мукачівська районна рада не ухвалювала такого розпорядження. За словами одного з членів виконкому, питанням угорських прапорів також не займалися.

Якби така норма була, вона б суперечила законодавству вищого рівня.

Законодавством України досі не заборонено використання символіки національностей, особливо з огляду на те, що в населених пунктах Закарпаття, де проживають угорці, використовується неофіційний геральдичний прапор Угорської держави, а угорський національний триколор та червоно-біло-зелено-смугасті прапори, які були там присутні протягом останніх 33 років і які дотепер не заважали мешканцям, а також не порушували чинних законів, поряд із державним прапором України вони символізували мирне співіснування народів у нашому краї.

Тим часом ми дізналися, що в Мукачівському районі кількох високоповажних, професійно визнаних керівників установ угорської національності, близьких до ТУКЗ-КМКС, звільнили.

Джерело: Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті провели семінар-тренінг для виховників гри «Сокіл» («Джура»)
17:50
На Закарпатті попереджають про лавинну небезпеку четвертого рівня
16:52
Делегація з чеського краю Височина сьогодні з гуманітарною місією відвідала Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії
16:30
Індексація пенсій відбудеться з 1 березня 
14:15
Поліцейські Закарпаття долучилися до вшанування подвигу Українського народу у відсічі російській агресії
13:23
Обласна влада сприятиме благодійникам в реалізації проєктів для ВПО
11:47
Понад 130 тисяч оперативних втручань здійснили закарпатські хірурги у 2023 році
19:27
Відбулася чергова сесія Берегівської міської ради
19:15
Ужгород попрощався із 53-річним солдатом Мирославом Бреньом
19:00
На кордоні України та Угорщини відкриють новий пункт пропуску, а роботу ще одного розширять
15:59
Всі новини