14693
14:45 3.052023

Роберт Лаймер: «На жаль, ЄС і Європа протягом останніх 10 років були «сліпі» щодо підготовки захоплення росією України…»

Політика 4008

Про це депутат Національної ради Австрії, речник з питань оборони фракції Соціал-демократичної партії Австрії Роберт Лаймер заявив сьогодні в Ужгороді під час зустрічі з керівництвом Закарпатської обласної ради.

«Україна під час цих жахливих воєнних подій показала прагнення до свободи, демократії і європейської спільноти. Ми спостерігаємо з перших днів за боротьбою України за свою незалежність і відносимося з великою повагою до вашої держави. Тому я щиро бажаю, щоб Україна пройшла цей важкий шлях, наскільки це можливо у нинішніх реаліях, безболісно…», — висловив побажання пан Лаймер.

Він також зробив екскурс у історію й нагадав, що після Першої світової війни Австрія з великої імперії перетворилася у невелику республіку. Тоді почалася розбудова демократії, яка «померла у юному» віці з приходом у країну фашизму. Відтак у Австрії були знищені всі партії і профспілки і запанувала диктатура. За словами Роберта Лаймера, нині Україна бореться аби сучасний фашизм не потрапив на її територію. А Напад Путіна політик називає найбільшим цивілізаційним злочином з часу Другої світової війни.

«З тих часів бере історію коріння військової нейтральності Австрії. Але це не означає нейтральність народу Австрії і політичну нейтральність нашої країни щодо подій в Україні. Тому наразі ми зосереджуємося на гуманітарній допомозі і відкриті до діалогу у цьому напрямку, — продовжив австрійський політик.

У свою чергу голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко поінформував австрійського гостя про стан справ у Закарпатській області. Зокрема, розповів, що наразі у нас на близько 1 млн 200 тис населення припадає близько 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб. У облаштуванні життя цих людей відчутні підтримку надали партнери з ЄС. До допомоги Закарпаттю долучилася і австрійська Земля Бургенланд на чолі головою Уряду землі Гансом Петером Доскоцілом. В області є значні потреби у налагодженні процесу реабілітації військових.

Відтак голова облради зауважив, що Австрія — одна з тих небагатьох держав ЄС, яка неоднозначно ставиться до війни в Україні. Тому він закликав пана Лаймера зробити все можливе, щоб таке сприйняття змінити. Адже незважаючи на голоси за санкції проти росії, виділення європейських коштів на зброю для ЗСУ, сама Австрія продовжує перебувати в нейтральному військовому статусі.

У підтвердження того, що демократія в Україні має давні традиції, голова облради коротко розповів про перші демократичні вибори на Закарпатті за Чехословаччини ще у 1919 році, що давало можливість впливати громаді на ситуацію в області. Тоді розвиток і рівень життя у краї зріс у десятки разів. До прикладу, на початку 1919 року у Закарпатті було близько 20% писемного населення, а вже у 1935-му — 95%…

«Радянська ера, на жаль, відкинула нас від подальшого синхронного з Європою розвитку. Знаю, що свою ціну у війні заплатила і Австрія. Тому у наших країнах добре знають, що таке радянський режим. Сьогодні цю систему цінностей нам намагається силою нав’язати росія як нащадок радянщини. Вона прагне, щоб демократії не було на кордонах російської федерації. Тому, якщо у вас є змога, просимо сигналізувати про це і в Австрії і в усьому цивілізованому світі. Закарпаття далеке від військового конфлікту, але на цій землі ніхто не хоче щоб сюди повернувся 1946 рік. Бо, на мою думку, навіть найбільш корумпована демократія, краща за найкращу диктатуру», — підсумував історичний екскурс Володимир Чубірко.

Про це повідомляє Закарпатська обласна рада.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах