14872
13:55 14.062023

Коментар Василя Брензовича та Андреї Бочкор щодо відтермінування закону про освіту

Політика 5139

Як ми раніше повідомляли, Верховна Рада схвалила законопроєкт №9332 щодо продовження переходу на українську мову шкіл, в яких викладання ведеться однією з мов країн ЄС, до 1 вересня 2024 року.

Тижневик Kárpátalja звернувся за коментарем щодо відтермінування до голови Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Василя Брензовича та депутата Європарламенту Андреї Бочкор. 

«Наша організація вітає цей крок: це перший крок у правильному напрямку за дуже довгий час», — зазначив Василь Брензович. На його думку, Верховна рада України прийняла таке рішення, оскільки також бачить, що позбавлення прав призводять лише до зростання напруги як усередині країни, так і на арені міжнародних відносин. «Звичайно, відтермінування — не вирішення цього питання, але воно дає час для вирішення тих суперечливих питань, які залишилися у сфері навчання рідною мовою», — констатував Василь Брензович.  

На думку Андреї Бочкор, прийняття відповідного рішення пов’язане з тим, що Венеціанська комісія нещодавно представила свою оцінку закону про меншини. «У нас було важливе прохання до України та Венеціанської комісії – врахувати небезпеку закриття угорськомовних шкіл на Закарпатті», – зазначила депутат Європарламенту. Замість вирішення питання Україна вирішила виграти час. «Але завдяки виграшу часу учні, які вступили до шкіл до 2018 року, матимуть можливість завершити навчання за попередньою системою», – наголосила депутат. «Сподіваюся, що за цей час ми зможемо вирішити всі проблемні питання», – підсумувала Андрея Бочкор.

За прийняття законопроєкту в цілому проголосували 262 народні депутати. Він вносить зміни до прикінцевих і перехідних положень Закону «Про освіту». Відповідно, особи, які належать до національних меншин України, мови котрих є офіційними мовами Європейського Союзу, і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року мовою відповідної національної меншини, до 1 вересня 2024 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, із поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою. Тож закладам цього року ще не потрібно переходити на навчання українською.

(SD/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах